Sylwestrowa premiera

"Totalnie szczęśliwi" - reż. Jacek Filipiak - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Teatr Jaracza w Łodzi zaprasza 31 grudnia na premierę nowej sztuki "Totalnie szczęśliwi" Silke Hassler. W rolach głównych Ewa Audykowska-Wiśniewska i Kamil Maćkowiak. Reżyseruje Jacek Filipiak

spółczesna historia miłosna. Ona, aktorka, która dorabia w sex telefonie i on, nieodnoszący zbyt dużych sukcesów pisarz. Młodzi, zdolni, ładni. Miłość i sukces na wyciągnięcie ręki. Totalne szczęście. Czy aby na pewno?

Obie postaci sztuki są naznaczone samotnością i tęsknią za miłością. On, literat cierpi z powodu braku wyjątkowości, wydaje mu się, że każde słowo zatraciło swoje prawdziwe znaczenie i stało się wyświechtane. Ona boi się, że zaspokajając telefonicznie wszelkie, męskie fantazje, w rzeczywistości nie będzie wystarczająco przekonywująca jako kochanka.

Czy można mówić o intymności w czasach, w których bombardowani jesteśmy uproszczonymi i zwulgaryzowanymi obrazami relacji damsko-męskich? Jak zachować się przy spotkaniu twarzą w twarz w rzeczywistość odartej z wszelkiego tabu?

Autorka sztuki zabiera nas w świat pokolenia dwudziestokilkulatków. Pokazuje kawałek współczesnego świata, w którym z lęku przed samotnością uciekamy w kłamstwa o sobie samych. Gdzie, paradoksalnie, w otwarciu się na drugiego człowieka pomaga wejście w kolejną rolę.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Austriackiego Forum Kultury

(-)
Materiały Teatru
21 grudnia 2011

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...