Sylwestrowy wieczór w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny w Łodzi

Już dziś wyjątkowy, sylwestrowy wieczór, który w Teatrze Powszechnym odbędzie się pod znakiem dwóch spektakli – Tu-wima na Małej Scenie oraz Boeing, Boeing na Dużej Scenie. Dla naszych gości będziemy mieć ponadto liczne niespodzianki i jak co roku, wzniesiemy wspólny toast za pomyślność w Nowym Roku.

W pierwszy weekend stycznia ponownie zapraszamy na muzyczne widowisko Tu-wim oraz broadwayowski hit Boeing, Boeing a już 10, 11 i 12 stycznia ponownie na Małej Scenie zobaczyć będzie można Podróż zimową w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl, będący koprodukcją Teatru Powszechnego i bydgoskiego Teatru Polskiego, wciąż zdobywa kolejne wyróżnienia, szczególnie w tak licznych w tym okresie roku podsumowaniach wydarzeń kulturalnych. I tak tygodnik Polityka uznał Podróż zimową za najlepszy spektakl 2013 roku w rankingu Hity 2013 w kategorii teatr.

Dwutygodnik z kolei, wytypował Podróż zimową jako najważniejsze dzieło teatralne 2013 roku, określając je mianem "jednego z najmocniejszych polskich spektakli w ostatnich latach".

Spektakl został także nominowany w plebiscycie „Energia Kultury" na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 stycznia.

Życzymy Państwu pomyślności w Nowym Roku i gorąco zapraszamy do Teatru Powszechnego

W tym tygodniu gramy dla Państwa:

31 grudnia (wt.) 18:00 Tu-wim (Mała Scena)

20:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

3 stycznia (pt.) 11:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

19:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

19:15 Tu-wim (Mała Scena)

4 stycznia (sb.) 19:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

19:15 Tu-wim (Mała Scena)

5 stycznia (nd.) 16:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

19:00 Boeing, Boeing (Duża Scena)

19:15 Tu-wim (Mała Scena)

(-)
Materiał Teatru
1 stycznia 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia