Syrenka znika ale nie w wodnej toni

"Mała Syrenka" - reż. Ilona Zgiet - Teatr im. Andersena w Lublinie

To już ostatnie w tym sezonie spotkanie z "Małą Syrenką". Teatr Andersena zaprasza młodych widzów na spektakle 18 maja.

Wszystkich, którzy marzą, śnią i tęsknią za wakacyjnym pławieniem się w morskiej toni zapraszamy do Teatru Andersena. Żeby zajrzeć w największe głębiny i cieszyć oko urokami koralowej rafy nie potrzebujemy butli, płetw ani innych skomplikowanych sprzętów. Wystarczy przyłączyć się do naszych bohaterów, Żółwia Albina, Konika Morskiego - Rufina i Syrenki Iny a przekonacie się, że ta wyprawa będzie jedną z najbardziej ekscytujących w waszym życiu. Wśród atrakcji, które zaserwują wam morscy przyjaciele nie zabraknie zwiedzania królewskiego pałacu syren, starych wraków leżących na dnie morza, spotkań z meduzami, rekinami i podmorskimi wężami, a ci którzy mają dobre oko będą w stanie dostrzec nawet przemykające błazenki i skalary.

"Mała Syrenka" to jedna z najbardziej znanych love story z kanonu literatury dla dzieci. Część pierwsza spektaklu dzieje się pod wodą w świecie wyczarowanym dzięki lalkom i formom stworzonym przez scenografa Jerzego Rudzkiego. Akt drugi to wizyta na lądzie, na dworze królewskim, gdzie Mała Syrenka obdarzona nogami a pozbawiona głosu stara się zdobyć miłość księcia. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej vis comice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.

Dla największych miłośników morza i teatru przygotowaliśmy również zwiedzania indywidualne. Poproście w kasie o bilet na spotkanie z bohaterem (tylko 5zł) a tuż po spektaklu Mała Syrenka (Gabriela Jaskuła) zabierze was do swoich podmorskich komnat. Gorąco zapraszamy.

Niedziela, 18 maja 2014, godz. 12.00 (scena dolna)
Bilety na spektakle do kupienia stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ <http://bilet.teatrandersena.pl/> oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie: 20zł

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25

(-)
Materiał Teatru
13 maja 2014

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia