Sytuacja w Słowackim pod kontrolą

Pracownicy skierowani na badania, dezynfekcja budynku, a w piątek pierwszy koncert

Dezynfekcja budynku i badania dla pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonym - to działania, które podejmie Teatr Słowackiego zanim w pojawią się aktorzy i publiczność. Jednocześnie Teatr nie wprowadza zmian z najbliższym repertuarze. Już w piątek zaplanowany został koncert na balkonie.

W piątek 12 czerwca u jednego z pracowników technicznych Teatru Słowackiego zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Jak informuje Marta Pawlik, rzecznik prasowy Teatru, zostały zastosowane odpowiednie procedury. Zakażony pracownik czuje się dobrze i został skierowany na kwarantannę.

W Teatrze Słowackiego przez cały czas, od momentu ogłoszenia epidemii trwa system pracy zdalnej, w budynku pracownicy pojawiają się jedynie w niezbędnych sytuacjach, stosując się do zabezpieczeń obowiązujących w czasie epidemii.

Dziś pomieszczenia i korytarze Teatru Słowackiego zostaną zdezynfekowane. Dyrekcja podjęła także decyzję o skierowaniu na badana wszystkich pracowników, którzy w okresie 1 do 10 czerwca pojawili się w budynku teatru. Jednocześnie nie zmieniają się plany Teatru Słowackiego związane z ponownym uruchomieniem instytucji.

- Nic w naszym planie się nie zmieniło, bo nikt z zespołu artystycznego oraz osób z obsługi widza nie jest zakażony. Zaczynamy od koncertu na balkonie 19 czerwca, potem gramy wybrane spektakle z repertuaru. Dbamy o zachowanie procedur, odkażamy budynek na bieżąco, tak aby spotkanie ze sztuką było bezpieczne zarówno dla naszych pracowników, jak i widzów - potwierdza Krzysztof Głuchowski, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. J. Słowackiego.

Anna Piątkowska
Dzienik Polski
16 czerwca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia