Szalona ciotka Klotka

"Smakołyki ciotki Klotki" - reż:Małgorzata Kamińska-Sobczyk - Teatr Kubuś w Kielcach

Świetny i zabawny spektakl w kieleckim "Kubusiu".

Na koniec były długie owacje. 

Krzyś: "Ciotka Klotka była bardzo śmieszna. Bała się myszy, a mysz uciekała jak dzwonił telefon. Potem przegryzła jego kabel. Naprawdę." 

Roztrzepana i nieco zwariowana ciotka Klotka panicznie boi się myszy, kłopot w tym, że w jej uroczym mieszkanku zamieszkała mysz Klaudyna. To oznacza galimatias i kupę dobrej zabawy - tak właśnie było wczoraj na premierze w kieleckim teatrze "Kubuś".

Widownia zapełniła się do ostatniego miejsca. Premiera spektaklu "Smakołyki ciotki Klotki" w reżyserii Małgorzaty Kamińskiej-Sobczyk przyciągnęła maluchów z rodzicami. Tytułowa ciotka Klotka, w którą wcieliła się Małgorzata Oracz, budziła rozbawienie małej widowni swoim zwariowanym zachowaniem. Co chwilę jej się coś mieszało - torebkę myliła z parasolką, a zamiast odebrać dzwoniący telefon, sięgała po pantofel stojący na stole. Zdarzało jej się też "gotować skarpety i cerować kotlety". Ta barwna postać zupełnie nie wiedziała, co dzieje się w jej domu, dlaczego rzeczy, które pozostawiła w jednym miejscu, znajdują się w drugim. Sprawcą tego galimatiasu jest urocza mysz Klaudyna, która za wszelką cenę chce się zaprzyjaźnić z ciotką Klotką, jednak ciotka panicznie boi się myszy. Wojnę Klaudynie postanowiły więc wypowiedzieć dwie sąsiadki ciotki Klotki. Chociaż scenografia osadzona jest w stylu retro, to dwie sąsiadki są fankami reklam i wyprzedaży produktów. Skąd my to znamy?

Sąsiadki namawiają ciotkę, aby pozbyła się sympatycznej myszki, potem do akcji wkroczył jeszcze przygarnięty przez Klotkę kot i pies oraz zakochany w ciotce listonosz To towarzystwo zapewniło małej widowni teatru "Kubuś" znakomitą zabawę. Nic dziwnego, że na sali co chwilę wybuchał śmiech.

Spektakl "Smakołyki ciotki Klotki" to opowieść o strachu z przymrużeniem oka, a także o przyjaźni i samotności. Wszystko przeplecione jest słownym i sytuacyjnym komizmem.

Jarosław Skrzydło
Echo Dnia
12 lutego 2010

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...