Szalone nożyczki dla medyków

"Szalone nożyczki" - reż. Marcin Sławiński - Teatr Bagatela w Krakowie

Na deskach Bagateli po raz 900. zagrany zostanie spektakl "Szalone nożyczki". Tym razem, na inaugurację sezonu 2020/2021 Teatr Bagatela 12 września wystawi dwukrotnie spektakl dla bardzo wyjątkowej publiczności.

„Szalone nożyczki" zostaną zagrane – z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii – dla osób, które z poświęceniem w tym niezwykłym dla wszystkich czasie pracują, chroniąc nasze zdrowie oraz dbając o bezpieczeństwo.

Z inicjatywy nowej dyrekcji Bagateli, Andrzeja Wyrobca i Krzysztofa Materny, zaproszenia na pokazy otrzymali pracownicy krakowskich szpitali i służb mundurowych. Tak więc widzami będą: małopolscy policjanci, strażnicy miejscy, personel krakowskiego pogotowia ratunkowego oraz Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

„Szalone nożyczki", które w przyszłym tygodniu będą w Bagateli zagrane już po raz 900., to interaktywna komedia kryminalna osadzona w krakowskich realiach. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną, twórcy spektaklu zaktualizowali jego pewne fragmenty.

"Szalone nożyczki" to spektakl, w którym pojawiają się czterej podejrzani, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków!

Niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką rozgrywająca się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka. a właściwie mieszkała...

Pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności. Doskonała zabawa, a można brać w niej udział wielokrotnie!

W Ameryce sztuka nie schodzi z teatralnych afiszy od blisko trzech dekad, co uhonorowano wpisem do Światowej Księgi Rekordów Guinnesa dla najdłużej utrzymującego się w repertuarze spektaklu, który nie jest musicalem. W Polsce od łódzkiej premiery w 1999 wystawiano ją w 14 teatrach, w tym siedmiokrotnie w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Anna Piątkowska
Dziennik Polski online
14 września 2020

Książka tygodnia

Aurora. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy. Sztuki finałowe 2024
Teatr Polski w Bydgoszczy
red. Davit Gabunia, Julia Holewińska, Agnieszka Piotrowska

Trailer tygodnia

„Tupot Poetycki" - w B...
Zuzanna Szmidt
Zuzanna Szmidt - urodzona w Warszawie...