Szalony luty w Teatrze Groteska

"Szpak Fryderyk", "Kod mistrzów' i "Materia Prima" w Teatrze Groteska

Przy ul. Skarbowej 2 w Krakowie luty będzie najbardziej intensywnym miesiącem w ostatnim czasie. Wszystko za sprawą premiery spektaklu "Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach" oraz 4. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA.

Już 10 i 11 lutego 2017 r. odbędą się premierowe pokazy najnowszego spektaklu Teatru Groteska "Szpak Fryderyk, czyli bajka o szczurach" w reżyserii Lecha Walickiego. To rodzinna, zabawna, a zarazem wzruszająca i pouczająca historia o tym, jak odnaleźć w sobie empatię i tolerancję dla inności. Opowieść o nieco ekscentrycznych sąsiadach, Pani Maier i Panu Huberze, którym początkowo trudno znaleźć wspólny język. Połączy ich niezwykłe wydarzenie: szczury Pani Maier zaopiekują się chorym szpakiem Pana Hubera. "Szpak Fryderyk" to mistrzowsko zagrany spektakl, w którym zobaczą Państwo nie tylko techniki lalkowe, ale również usłyszą muzykę wykonywaną na żywo. W rolach głównych wystąpią doświadczeni i lubiani aktorzy Teatru Groteska - Małgorzata Hachlowska oraz Krzysztof Grygier. Twórcą scenografii jest Małgorzata Zwolińska, a muzyki - Iga Eckert. W trakcie spektaklu na akordeonie zagra Stefan Ghiocel Dunka. Bilety na przedstawienie dostępne są w kasie Teatru Groteska.

Z kolei we wtorek 14 lutego o godz. 18 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Kod Mistrzów". Tym razem gościem będzie wokalista rockowy i były senator Krzysztof Cugowski. Rozmowę poprowadzi piosenkarz, kompozytor i gitarzysta Andrzej Sikorowski.

W drugiej połowie miesiąca rozpocznie się najbardziej oczekiwany festiwal 2017 roku: Materia Prima. Od 18 do 25 lutego w Krakowie zagoszczą zespoły teatru formy i teatru tańca z różnych stron świata: Niemiec, Francji, USA, Litwy, Wietnamu, Holandii, Kanady, Szwajcarii i Włoch. Wielką gwiazdą będzie Compagnia Finzi Pasca, zespół twórcy sukcesów Cirque du Soleil. W Krakowie zaprezentuje swoją widowiskową sztukę "La Verita". Ponadto wśród festiwalowych przedstawień znajdą się m.in. "Tradycyjne lalki wodne" (Thang Long Puppetry Theatre), "Aria" (NoGravity Dance Company), "Ogniste Pióra: perska epopeja" (Fictionville Studio & Banu Productions), "Horror" (Jakop Ahlbom), "Body Remix/Goldberg_Variations" (Compagnie Marie Chouinard). Można jeszcze kupić bilety na niektóre spektakle. Zapraszamy do kasy Teatru Groteska oraz na www.materiaprima.pl.

(-)
Materiał Teatru
7 lutego 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia