Szczecin. Wakacyjne warsztaty dla młodzieży w Teatrze Kana

"Paradeplatz, czyli zegar, który zawsze będzie wskazywał złą godzinę" - warsztaty - 17-29 sierpnia 2020 - Szczecin

Szykują się wspaniałe dwa tygodnie w Kanie! Projekt "Paradeplatz, czyli zegar, który zawsze będzie wskazywał złą godzinę" to wakacyjne zaproszenie do zakochania się w Szczecinie, a przede wszystkim Alei Kwiatowej, na nowo! Zapytamy o Aleję w przeszłości i dzisiaj, spróbujemy także stworzyć jej wizję z przyszłości, odnajdziemy jej kadry w prywatnych historiach i zapytamy czy zapominanie to proces, który współgra z dziejami miasta. Przeprowadzimy śledztwo, które doprowadzi nas do zbudowania prawdziwego pamiętnika miasta Szczecin, zamkniętego w interdyscyplinarnej instalacji artystycznej!

Aby przeżyć teatralną przygodę wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny.

Młodzież w wieku 15 - 18 lat będzie miała okazję wziąć udział w bezpłatnych, dwutygodniowych warsztatach z różnych dziedzin sztuki. Piotr Nykowski, szczeciński fotograf teatralny, miłośnik miasta w obrazie, podzieli się tajnikami swojej pracy, opowie również o tym, jak wygląda jego Szczecin i zdradzi, jak odnaleźć najpiękniejsze kadry z Alei Kwiatowej. Karolina Sabat, wieloletnia aktorka Teatru Kana, pedagożka teatru oraz Paula Rudź, teatrolożka i animatorka kultury, zajmą się tematem pamięci, odnajdą z uczestnikami historie kwaciarek z Alei, fotografów z Atelier na starym, niemieckim Paradeplatz czy mieszkańców obserwujących strajki z '80 roku z własnych mieszkań. Bartłomiej Orłowski, kompozytor, wykładowca Akademii Sztuki, znany z zespołu CHORZY zaprosi do poznania audiosfery Alei, zaprzyjaźnienia się z jej szumem, zagrania nieba znad szczecińskiego deptaku, a w rezultacie skomponowania warstwy dźwiękowej instalacji zamykającej projekt. Pieczę nad jej konstrukcją będzie trzymała Zuzanna Marczak, absolwentka i pracowniczka Akademii Sztuki, która zabierze uczestników w świat przedmiotu, cielesności i wspólnie z nimi zbuduje interdyscyplinarną, złożoną z obrazów, dźwięków, nagrań audio i video instalację, która już 29 sierpnia stanie na Alei Kwiatowej.

Zajęcia będą odbywać się codziennie, od 17 do 29 sierpnia. Zadbamy o to, żeby wszyscy czuli się bezpieczni.

Oprócz zbudowania instalacji przeżyjemy także performatywny spacer Złotym Szlakiem, odwiedzimy dziennikarzy i dziennikarki, przewodników miejskich, archiwum miejskie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: kana.art.pl oraz latowteatrze.pl

Zapraszamy!

(-)
Materiał nadesłany
21 lipca 2020

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia

Romans wschodni
Victoria Vatutina i Olga Bilas
Koncert spina w harmonijną całość kla...