Szczytny cel i koncert

Krakowski Komitet Zwalczania Raka - Opera Krakowska

Do grona przyjaciół Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka, Stowarzyszenia działającego przy Centrum Onkologii dołączyła Opera Krakowska.

Organizują sympozja naukowe, pomagają młodym lekarzom w dokształcaniu się, zdobywają środki na wyposażanie krakowskiego Centrum Onkologii w niezbędny sprzęt.

- Chcemy być nowoczesnym ośrodkiem, który oferuje pacjentom leczenie na najwyższym światowym poziomie - mówi dr n. med. Zbigniew Darasz z Centrum Onkologii, prezes Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka. - W tej chwili priorytetem jest remont naszego ośrodka. Remontujemy cały oddział Kliniki Chirurgii Onkologicznej wraz z blokiem operacyjnym, z Oddziałem Intensywnej Terapii, chcemy także wyposażyć Centrum Onkologii w nowocześniejszy sprzęt. Pieniędzy z Ministerstwa Zdrowia na wszystko nie wystarczy. Celem działalności naszego Stowarzyszenia jest uzupełnianie tych niedoskonałości finansowego systemu służby zdrowia, jaki istnieje w naszym kraju.

Na apel Stowarzyszenia odpowiedziała dyrekcja i artyści

Opery Krakowskiej organizując koncert charytatywny. To będzie niezapomniany wieczór i najpiękniejszy prezent dla wszystkich mam.

- Z okazji Dnia Matki artyści zaprezentują utwory operetkowe i songi musicalowe - mówi dr Darasz. - Najbardziej znane arie, najbardziej znane utwory z najsłynniejszych musicali świata zebrane w jedną całość przedstawione zostaną w po-naddwugodzinnym koncercie. To niezwykłe, wspaniałe wydarzenie, zarówno pod względem artystycznym, jak i celu.

Soliści: Monika Korybalska, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Stanisław Kufluk i Adam Zdunikowski wystąpią w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka. Dochód z koncertu "Dla mojej mamy" zostanie przeznaczony na potrzeby Centrum Onkologii.

Koncert dla mojej mamy: odbędzie się 26 maja (poniedziałek), o godz. 18.30 na Dużej Scenie Opery. Bilety w cenie 80 i 100 zł do nabycia w InfoKraków (ul. św. Jana 2), Pawilonie Wyspiańskiego (pi. Wszystkich Świętych 2) oraz w kasie Opery Krakowskiej (uL Lubicz 48).

DD
Dziennik Polski
20 maja 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia