Sześciu chętnych

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Sześciu kandydatów zgłosiło się do udziału w konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, który Urząd Miasta ogłosił na początku marca. Kadencja obecnego szefa tej instytucji, Roberta Drobniucha, kończy się w sierpniu.

W mieście powołano już komisję konkursową, której członkami jest trzech przedstawicieli organizatora, dwóch przedstawicieli Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwóch przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych działających w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach oraz dwóch przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na zakres działania teatru, w składzie: Piotr Hojek, Grzegorz Siwiński, Szczepan Skorupski (przewodniczący komisji), Jarosław Kilian, Jarosław Cymerman, Małgorzata Oracz, Agata Sobota, Ewa Piotrowska, Zbigniew Niecikowski.

Pierwsze spotkanie członków komisji odbędzie się na początku czerwca. Umowa z nowym dyrektorem "Kubusia" ma być podpisana przed 31 sierpnia. Robert Drobniuch, który kieruje teatrem od września 2012 roku, kilka tygodni temu wygrał konkurs na szefa Teatru Lalek "Guliwer" w Warszawie, gdzie pracę rozpocznie 1 września.

(Lid)
Echo Dnia
27 maja 2020

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...