„Szkoła Błaznów" powraca na scenę

"Szkoła błaznów" - reż. Zbigniew Szymczyk - Wrocławski Teatr Pantomimy

W nadchodzący weekend – 28 i 29 października – powraca na scenę przedstawienie „Szkoła Błaznów" w reżyserii Zbigniewa Szymczyka.

„Szkoła błaznów" powstała z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode'a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga, było ostatnie słowo padające w „Szkole błaznów" – okrucieństwo.

Twórcy w przedstawieniu zastanawiają się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań.

Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i co raz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni.

W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badany jest na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na sezonie przedstawienie „Szkoła Błaznów" 28 i 29 października, godz. 19.00, Scena na Świebodzkim we Wrocławiu.

Rezerwacja biletów: 71 337 21 03, a.paluch@pantomima.wroc.pl. Sprzedaż biletów prowadzą Kasy Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Bilety: 30 zł/N, 20zł/U, 15zł/bilet grupowy

(-)
Materiał Teatru
26 października 2016

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...