Szpetny dzwonnik i Scooby-Doo

Dwa głośne widowiska zawitają do Łodzi

Dwa głośne widowiska zawitają do Łodzi. Będą wielkie przeboje i zabawa dla całej rodziny

 Pierwsza propozycja to popularny musical "Notre Dame l\'histoire"  z muzyką Richarda Cocciante i tekstami piosenek Luca Plamondona. Dwie kompozycje z tego przedstawienia zyskały wielką popularność, w wykonaniu lubianych artystów: piosenka "Belle" w wykonaniu Garou została nawet nominowana do tytułu Piosenka Wieku, a angielska wersja "Vivre" (Live For The One I Love) w wykonaniu Celine Dion zajęła stałe miejsce na listach przebojów europejskich radiostacji.

W Polsce pamiętamy też wykonanie utworu "Belle" w 2002 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie na jednej scenie spotkali się Garou, Piotr Cugowski i Robert Janowski.
W przedstawieniu z tymi i innymi songami zmierzyli się polscy wokaliści, a w Łodzi efekt zobaczymy 15 listopada w Teatrze Wielkim. Historia szpetnego dzwonnika - przygarniętego przez Claudiusa Frollo, archidiakona Katedry Marii Panny w Paryżu - który zakochuje się w pięknej Esmeraldzie, potrafi wzruszyć niemal każdego.

Drugi muzyczny spektakl, który zobaczymy w Łodzi (także w listopadzie) to propozycja rodzinna - "Scooby-Doo i widmo piratów". Czyli spółka najdziwniejszych detektywów na żywo. Ma być śmiesznie i strasznie.

Dariusz Pawłowski
Polska Dziennik Łodzki
1 września 2010

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...