Sztuka jego marzeń

„How to Ruin a Great Play!" - reż. Don Allen - English Touring Theatre Company w Krakowie

To tradycyjna brytyjska komedia w języku angielskim o profesjonalnym reżyserze zmuszonym do pracy z aktorami amatorami w celu wystawienia jego sztuki marzeń!agp

Scenariusz został napisany przez angielskiego dramaturga o nazwisku Ian Alsop. Historia toczy się wokół grupy aktorów amatorów prowadzonych przez profesjonalnego reżysera Jamesa Jarvisa. Wydaje się, że nawet on nie jest w stanie uratować przedstawienia! Sytuacja jest niezmiernie zabawna, ale James Jarvis nie potrafi tego dostrzec – czuje tylko rozczarowanie. Niemniej jednak, Państwo nie zawiodą się na tej tradycyjnej brytyjskiej komedii dostarczającej dużą dawkę śmiechu!

English Touring Theatre Company to jedyny w pełni anglojęzyczny teatr w Krakowie. Działa w ramach fundacji założonej z inicjatywy brytyjskiego reżysera Dona Allena. Już od czterech lat zajmuje się on działalnością artystyczną i edukacyjną na terenie Krakowa. W swoim repertuarze ma zarówno komedie, tragedie, jak i współczesne adaptacje klasycznych sztuk. Prowadzi też warsztaty aktorskie i językowe. ETTC wspiera ruch teatralny, szczególnie wśród młodzieży. Za pomocą sztuki propaguje zdrowe relacje międzyludzkie oraz sprzyja kulturowej wymianie doświadczeń.

Nadchodzące przedstawienie „How to Ruin a Great Play!" z humorem wprowadza nas w jesienny sezon. A w tym będzie się działo, bo grupa teatralna ma już zaplanowane następne sztuki na październik, jak również rozwija swoją ofertę warsztatów kierowanych do szkół i nauczycieli języka angielskiego. Grupę aktorów tworzą ludzie z wielu zakątków świata, którzy stale rozwijają się w swoim fachu. Z racji funkcjonowania jako fundacja, wciąż staramy się pozyskać środki na rozwój i reklamę. Nie powstrzymuje nas to przed czystą chęcią zapewnienia rozrywki i dostarczania wiedzy mieszkańcom Krakowa i wkrótce całej Polski.

Główne wydarzenie odbędzie się 25.09.2019 o godzinie 20:00. Miejsce występu to KDM przy ul. Berka Joselewicza 28, 31-031 Kraków (wejście przez kawiarnię SpotKawie).

Istnieje ograniczona pula biletów Early-bird dostępna online:
www.evenea.pl/event/theETTC

Tymon Gagulewicz
Materiał Teatru
6 września 2019

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...