Sztuka Szuka Malucha

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Sztuka Szuka Malucha to prezentacje wydarzeń artystycznych przygotowanych specjalnie dla najnajmłodszych widzów - w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat. To unikatowe spotkania dzieci ze sztuką. Najbliższa odsłona wieloletniego projektu Centrum Sztuki Dziecka będzie doskonałą okazją, aby poznać Roberto Frabettiego - dyrektora teatru La Baracca z Bolonii, aktora i reżysera, a przede wszystkim prekursora teatru inicjacyjnego dla najmłodszych.

Po raz pierwszy projekt Sztuka Szuka Malucha pojawił się na Malta Festiwal w 2009 roku. Jednak Centrum Sztuki Dziecka już kilka lat wcześniej, bo w 2006 roku, rozpoczęło upowszechnianie wydarzeń teatralnych dla „najnajmłodszych”. Na zaproszenie naszej instytucji przyjechał wówczas do Poznania legendarny teatr La Baracca z Bolonii, w którym, wiele lat wcześniej, narodził się nurt teatru dla najmłodszych widzów. W tym roku historia zatoczy koło – włoscy artyści przyjadą ponownie. Będzie okazja do obejrzenia ich najnowszej produkcji oraz rozmowy z Roberto Frabettim – dyrektorem teatru La Baracca, który opowie o swej wyjątkowej misji.

W programie znajdą się również polskie przedstawienia, które zaprezentują: Teatr Atofri oraz Teatr Baj i Teatr Małego Widza z Warszawy.

Program tegorocznej odsłony projektu koncentruje się wokół trzech słów: NOC, ŚWIATŁO i DŹWIĘK.

Historię o zasypianiu („Śpij”) w otoczeniu niezwykłej scenografii, opowie Teatr Baj – najstarszy teatr dla dzieci w Polsce. Łagodnymi dźwiękami do snu ukołysze najmłodszych poznański spektakl „Lulajka”. Ze świata nocy wyprowadzi wszystkich boloński „Spot”, który na oczach dzieci będzie czarował światłem, podobnie jak performens muzyczny „Kulu-lu-lu”. A ponieważ dźwięki to ważna część tegorocznego projektu, nie zabraknie ich w tanecznym spektaklu „Julka i kulka” oraz wspomnianej, „Lulajce”.

Dopełnieniem programu będą warsztaty dla rodziców, podczas których psychologowie z Fundacji ZERO-PIĘĆ podpowiedzą jak dbać o zdrowie psychiczne dziecka.

Każde z prezentowanych wydarzeń będzie niezwykłym i cennym doświadczeniem, zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.

Pełny program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej Centrum Sztuki Dziecka:

http://www.csdpoznan.pl/aktualnosci/sztuka-szuka-malucha-podczas-festiwalu-malta

(-)
Materiały Teatru
15 czerwca 2012

Książka tygodnia

Trailer tygodnia