Sztuka w Kebabie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Wystawa fotografii Krzysztofa Bielińskiego oraz koncert Czesława Mozila odbędą się przy ulicy Chmielnej 98 w Warszawie, w Kebabie Aden, który był bohaterem spektaklu „10 Politycznych Piosenek”. Kuratorem wystawy jest reżyser Michał Zadara, a organizatorem CENTRALA, we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W 2013 roku Krzysztof Bieliński przez kilka tygodni spędzał noce w Kebabie Aden na rogu ulic Chmielnej i Jana Pawła II w Warszawie. Efektem są zdjęcia, które wracają teraz do swojego źródła. Bieliński dokumentuje w fotografiach ukryte nocne życie miasta, odkrywając osobliwe piękno śródmiejskiego kebaba. Zdjęcia przedstawiają klientów i pracowników baru szybkiej obsługi, i w poetycki sposób opisują warszawską noc.

Partnerem wystawy jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, z którym Centrala współpracowała dwukrotnie, realizując spektakle „10 Politycznych Piosenek" Michała Zadary i „Szapocznikow. Stan nieważkości/No Gravity" Barbary Wysockiej.

28 lutego, trzy dni po wernisażu, w kebabie zagrają Czesław Mozil: mini-koncert solo oraz All Stars Dansing Band w składzie: reżyser Michał Zadara (gitara), lider zespołu Pogodno Jacek „Budyń" Szymkiewicz (bas), dyrygent i wokalista Sean Palmer (wokal) oraz kompozytor Tomasz Krzyżanowski (perkusja). Gościnnie z grupą wystąpi jeden z najbardziej interesujących muzyków Europy – Wacław Zimpel (klarnet/saksofon).

Krzysztof Bieliński ADEN KEBAB: 25.02 – 20.03.2016, wernisaż 25.02.2016, godz. 20:00
Czesław Mozil, All Stars Dansing Band KONCERT: 28.02.2016, godz. 20:00

(-)
Materiał Organizatora
10 lutego 2016

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia