Sztuka Walentyna Krasnogorowa wchodzi na afisz

"Zajmijmy się seksem!" - reż. Wojciech Bartoszek - Teatr Nowy w Łodzi

Po sylwestrowym pokazie przedpremierowym czas na premierę. Sztuka Walentyna Krasnogorowa wchodzi na afisz Teatru Nowego 15 lutego.

Komedia "Zajmijmy się seksem!" mówi o dominacji seksu we współczesnym życiu. Panujący w zachodniej kulturze model swobody seksualnej, "bycia seksy" spowodował, że seks stał się narzędziem marketingu i wszechobecnym elementem konsumpcji jak ciastko czy piwo. Postaci sztuki, poszukują seksu, który ma być lekarstwem na ich osobiste problemy w świecie kipiącym seksem. Bo dzisiaj seks jest kryterium wartości człowieka, jak mówi jeden z bohaterów: "nie wstyd być łajdakiem, złodziejem, wstyd być impotentem".

"Unikalny protest przeciwko szarości życia", "Pięknie skomplikowany", "Teatr wybucha śmiechem" - tak pisano o Zajmijmy się seksem! po premierach komedii w Rosji czy Stanach Zjednoczonych. O jej popularności i entuzjastycznym przyjęciu zadecydowały dynamiczna i intensywna akcja, żywy i łatwy dialog. Słowa "łatwy" nie należy łączyć z banalnością. Krytycy wielokrotnie podkreślali zręczność z jaką autor buduje paradoksalne sytuacje i nietypowe działania, by zaangażować czytelników i widzów w świat stworzony w jego wyobraźni.

Walentin Samojłowicz Krasnogorow - dramatopisarz, prozaik, teoretyk dramatu, chemik, urodził się 20 grudnia 1934 roku w Leningradzie, dzisiejszy Sankt Petersburg. Dramaty Krasnogorowa to fuzja gatunków łączących komedię z tragedią, w których są elementy satyry, groteski, absurdu, teatru jarmarcznego i liryzmu.

Czas trwania: 1 godzina i 30 minut

Spektakl w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

(-)
Materiał Teatru
30 stycznia 2014

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia