Tajemnice Wesela 1900

Małopolski Ogród Sztuki

"Tajemnice Wesela 1900" udostępnił młodej publiczności Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, od soboty.

Oryginalna adaptacja jest przeznaczona dla widowni w wieku 6-12 lat. - Chciałam w sposób ciekawy umożliwić dzieciom pierwszy kontakt z dramatem Wyspiańskiego. Najmłodsi przecież nie znają tego utworu - powiedziała reżyserka.

Aby zrozumieć treść i przekaz sztandarowego w literaturze polskiej dramatu, dzieci nie będą biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami 50-minutowego happeningu wystawy.

Młodzi mogą mieć wrażenie, że są w labiryncie - zobaczą w nim aktorów (Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Rafał Sadowski), usłyszą głosy (Rafał Dziwisz, Dorota Godzic, Maciej Jackowski, Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Rafał Sadowski, Anna Tomaszewska) i sami staną się aktorami, biorącymi udział w artystycznej grze, rozwiązującymi zagadki. Scenografia, multimedia i muzyka mają jak najpełniej oddawać klimat "Wesela".

Magdalena Miklasz urodziła się w Krakowie w 1983 r. W tym mieście studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Skończyła też Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Ma w swoim dorobku takie realizacje teatralne jak m.in. "Sen nocy letniej", "Mistrz i Małgorzata", "Trzy siostry".

(-)
(PAP)
14 listopada 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...