Tajemnicza historia śmierci W.A Mozarta

„Sekret Requiem" - reż. Michał Znaniecki - Opera Śląska w Bytomiu

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl „ Sekret Requiem" w reżyserii Michała Znanieckiego połączony z baletową interpretacją „Requiem" W.A Mozarta w chorografii Jacka Tyskiego do Chorzowskiego Centrum Kultury już 28 kwietnia o godz. 18:00.

„Sekret Requiem" to spektakl teatralno-operowy, który wprowadzi publiczność w tajemniczą historię śmierci Wolfganga Amadeusza Mozarta i towarzyszącą jej aurę ostatniej kompozycji artysty- „Requiem".

Mroczne zjawy, duchy zmarłych nękają Cesarza Leopolda II, u którego artysta był nadwornym kompozytorem muzyki kameralnej.
Kto jest winny przedwczesnej śmierci wielkiego kompozytora? Żona? Siostra? Kochanka? A może otruł go konkurent muzyczny Antonio Salieri?

Poszlaki nie są jednoznaczne, każdy może okazać się zabójcą. Teatralnej narracji poszukiwań towarzyszą najsłynniejsze arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w brawurowym wykonaniu artystów Opery Śląskiej (Adam Sobierajski, Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Ewelina Szybilska/ Marta Huptas, Adam Woźniak, Maciej Komandera. Chór, Orkiestra Opery Śląskiej pod dyr. Macieja Tomasiewicza).

Spektakl, w połączeniu z interpretacją baletową „Requiem" stanowi ważny dyptyk, z jednej strony wprowadzając publiczność w tło historyczne, z drugiej zaś, oferując niezapomnianą ucztę muzyczną. Spektakl „Requiem d-moll" w tym roku nominowany był do Złotej Maski w kategorii „Przedstawienie roku".

Premiera wydarzenia miała miejsce 13 kwietnia, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności.
Bilety na spektakl - 28 kwietnia o godz. 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury dostępne są na stronie:
https://opera-slaska.pl/system_biletowy/1651

Anna Włodarczyk
Materiał Opery Śląskiej
27 kwietnia 2022

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia