Tancerze w Bilbao

"Eugeniusz Oniegin" - reż. Michał Znaniecki - Opera Krakowska w Krakowie

Balet Opery Krakowskiej wystąpi na scenie operowej Abao-Olbe w Bilbao. Tancerze będą uczestniczyli w premierze "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego wyreżyserowanej przez Michała Znanieckiego, ze scenografią Luigi Scoglio i choreografią Diany Theochadaris

Wystawiony w Krakowie 10 grudnia ub.r. "Eugeniusz Oniegin" w reżyserii Znanieckiego był międzynarodową koprodukcją Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, Teatro Argentino de La Plata (Argentyna) oraz Abao-Olbe w Bilbao (Hiszpania).

Teraz ta sama inscenizacja, choreografia oraz krakowskie dekoracje, lecz z udziałem miejscowych artystów zaistnieją w miastach wszystkich partnerów koprodukcji. W Argentynie "Eugeniusz Oniegin" miał premierę w marcu, ale pojechały tam jedynie krakowskie dekoracje. Do Bilbao natomiast zaproszeni zostali krakowscy tancerze, którzy wystąpią w czterech spektaklach: 9, 12, 15 i 18 bm. W przyszłym roku inscenizacja pokazana zostanie na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki.

(AMS)
Dziennik Polski
11 kwietnia 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia