Tańczący goście z Mińska

"Korsarz" - Międzynarodowy Konkurs Baletowy Złote Pointy w Szczecinie

17 kwietnia w Szczecinie ruszy coroczny konkurs Złote Pointy - o tytuł najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce. Inauguracją konkursu będzie - balet "Korsarz" w wykonaniu tancerzy z Mińska

Wacław Niżyński, Rudolf Nuriejew, Margot Fonteyn, Michaił Barysznikow, Maja Plisiecka - te nazwiska elektryzują od dziesięcioleci publiczność baletową na całym świecie. O każdym z tych tancerzy i tancerek pisano, iż odznaczali się doskonałą techniką i niespotykaną ekspresyjnością. Do dziś pozostają wzorem dla wielu adeptów baletowych. Być może przed uczestnikami tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Baletowego "ZŁOTE POINTY 2010" podobna kariera i sława, jaką osiągnęli wspomniani tancerze. Już bowiem 17 kwietnia w Szczecinie ruszy ten coroczny konkurs o tytuł najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce.

Inauguracją konkursu będzie baletowa niespodzianka i jednocześnie gratka dla fanów tej sztuki - balet "Korsarz" w wykonaniu tancerzy z Mińska, w opracowaniu Urana Azymova i Wiktora Davidiuka. Spektakl odbędzie się 18 kwietnia w Teatrze Polskim. Bilety na przedstawienie będą do nabycia w kasie szczecińskiej Opery na Zamku już od 29 marca.

(MON)
Kurier Szczecinski
26 marca 2011

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...