"Tańczenie Warte Poznania" w sierpniu

12. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Po raz pierwszy w tym roku imprezie Dancing Poznań, organizowanej przez Polski Teatr Tańca, będzie towarzyszył projekt "Tańczenie Warte Poznania". Jego celem jest kulturalna i społeczna aktywizacja mieszkańców centrum Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec.

W ramach programu w dniach od 22 do 29 sierpnia zostaną zrealizowane zajęcia i warsztaty specjalne, odbywające się w różnych częściach stolicy Wielkopolski, m.in. tańcowisko rodzinne, warsztaty dla dzieci i seniorów "ruch kreatywny" i zajęcia "tańczenie pod koziołkami". Projekt adresowany jest do mieszkańców Osiedli: Jeżyce, Stare Miasto i Święty Łazarz.

Najbardziej potrzebujący mieszkańcy tych obszarów, otrzymają za pośrednictwem Rad Osiedli czterdzieści darmowych miejsc na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego oraz trzydzieści biletów na przedstawienia odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca. Zapisy na zajęcia odbywające się w ramach projektu ruszą w połowie lipca. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Polskiego Teatru Tańca i Facebooku PTT.

Projekt "Tańczenie Warte Poznania" dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Poznania/ Program "Centrum Warte Poznania".

(-)
Materiał Organizatora
11 lipca 2015

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...