Taneczny weekend

Centrum Kultury w Lublinie

W nadchodzący weekend serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury miłośników teatru i tańca - nie będą zawiedzeni. Na scenie Centrum Kultury wystąpi gościnnie Teatr Dada von Bzdülöw w „Duetach Nieistniejących”, natomiast Lubelski Teatr Tańca zdradzi nam „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy”.

18.01.2014, godz. 19:00 Lubelski Teatr Tańca – Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy, chor. Simone Sandroni

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy, i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się. Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść. Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają" swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej, jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

Sala Widowiskowa
Bilet: 20/30 zł
Bilet grupowy: 15 zł
Kup bilet online

Kupując bilet na spektakl "Duety nieistniejące" bilet na "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" można kupić za pół ceny.

19.01.2014, godz. 19:00 Teatr Dada von Bzdülöw – Duety Nieistniejące

Duety Nieistniejące to swoista, rodząca się z nudy „flânerie". Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

O artystycznych koncepcjach Teatru Dada von Bzdülöw trudno mówić, nie uciekając się do werbalnego banału. Niemalże każdorazowo budzi zachwyt, a przecież to takie nieprecyzyjne, mało mówiące słowo. Tym razem mocą „Duetów nieistniejących" taneczna jednia – Chmielewska i Bzdyl wywołała swoisty paraliż emocjonalny wśród zebranej publiczności. Rezonans takiego silnego refleksyjnego kopniaka trudno zmierzyć nawet skalą Richtera.
Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto

Teatr Dada von Bzdülöw znowu pokazał, że ma potencjał i możliwości stworzenia energetycznego, wymownego i sensorycznego spektaklu. [...] Mozżna odnieść wrażenie, że temat kolejnego starcia męskości z kobiecością jest tylko pretekstem do zabawy cielesnością i formą. Za pośrednictwem ciał tancerzy rozumiana społecznie płeć kotłuje się i rozbebesza, aby triumfalnie wyzwolić się, uciec w nagość, a ostatecznie samą siebie zakwestionować.
Martyna Adamczak, Gazeta Świętojańska

Sala Widowiskowa
Bilet: 20/30 zł
Bilet grupowy: 15 zł
Kup bilet online

Kupując bilet na spektakl "Duety nieistniejące" bilet na "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" można kupić za pół ceny.

(-)
Materiał Centrum Kultury
16 stycznia 2014

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia