Tango poezja

Teatr Polski w Szczecinie

"Nocami Świętojańskimi" pożegnają artystyczny sezon aktorzy szczecińskiego Teatru Polskiego i zaproszeni przez nich znakomici goście. Trzydniowe wydarzenie rozpocznie się w piątek, 15 czerwca.

Co prawda noc świętojańską, zwaną także nocą kupały, obchodzi się tradycyjnie z 23 na 24 czerwca, ale koncerty odbywające się na scenie przy ulicy Swarożyca można uznać za preludium tego święta radości, miłości i magii.

Podczas pierwszego ze spotkań (15 czerwca, godz. 20) publiczność Teatru Polskiego wysłucha piosenek Andrzeja Poniedzielskiego. Poeta, satyryk, autor felietonów i scenariuszy, konferansjer, z wykształcenia magister inżynier automatyki przemysłowej, to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny Publiczność od lat ceni jego melancholijny czarny humor, wrażliwość i znakomity zmysł obserwacji. W piątek, Poniedzielski z towarzyszeniem aktorów z Polskiego wykona utwory ze swoimi tekstami. Koncert nosić będzie tytuł "Szumi las".

Artystę zobaczymy także dzień później, w sobotę o godz. 17, w spektaklu "Chlip-Hop". Tym razem obok niego wystąpi Magda Umer oraz pianista Wojciech Borkowski. Przedstawienie ma formę konwer-sacji poprzez komputerowy komunikator, okraszonej piosenkami, Są wśród nich te dobrze znane, autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, klasyki światowe i przedwojenne polskie standardy.

Na zakończenie "Nocy Świętojańskich11 (niedziela, godz. 17), organizatorzy zaplanowali spotkanie z argentyńskim tangiem i jego najznakomitszym twórcą-Astorem Piazzollą. W "La noche del tango\'1 udział wezmą Waldemar Malicki (fortepian), Marcelo Nisinman (bandoneon), Krzysztof Meisinger (gitara), Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Marcin Henczke (kontrabas). Po koncercie - milonga, czyli wieczorek taneczny.

Bilety na wszystkie trzy koncerty są dostępne w kasie Teatru Polskiego. Ceny: 3040 zł za "Szumi las", 40-60 zł za "Chlip-Hop" i 80-100 zł za "La noche del tango".

kas
Kurier Szczecinski
12 czerwca 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...