Taniec bez granic

"Efekt halo", "Open Field", "Czterdzieści" Polski Teatr Tańca - Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

25. i 26. listopada o godz. 20.00 Polski Teatr Tańca wystąpi w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek z 3 przedstawieniami. Zespół zaprezentuje spektakle „Efekt halo", „Open Field" (25.11) oraz tytuł „Czterdzieści" (26.11), powstały we współpracy z norweskim zespołem Jo Strømgren Kompani.

„Efekt halo" to nowe multimedialne przedstawienie taneczne Daniela Stryjeckiego, podejmujące problem automatycznego przypisywania cech, na bazie powierzchownego wrażenia. Co nietypowe, rolę ekranów pełnią w nim ciała tancerek PTT: Agnieszki Fertały, Pauliny Jaksim i Pauliny Wycichowskiej. Tego samego wieczoru w Sali Wielkiej zostanie pokazany jeden z najnowszych tytułów PTT – spektakl „Open Field", w choreografii izraelskiego artysty Nadara Rosano. Stanowi on próbę nakreślenia granic wolności jednostki w społeczeństwie. Jak mówi sam choreograf: „Relacje między ludźmi tworzą z jednej strony zamknięte, ograniczające przestrzenie, a z drugiej otwarte pola, w których człowiek może szukać nowych sposobów wyróżnienia się, oczyszczenia swojej tożsamości w obliczu wspólnoty, której jest częścią."

26. listopada PTT zaprezentuje w CK Zamek przedstawienie „Czterdzieści" w choreografii Jo Strømgrena. To jedyny w repertuarze zespołu spektakl, w którym występuje narrator. Od miesięcy cieszy się on popularnością widzów w każdym wieku, także tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z tym gatunkiem sztuki. Przedstawienie śledzi losy pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. Zostało one stworzone z okazji ubiegłorocznego jubileuszu czterdziestolecia Polskiego Teatru Tańca.

Bilety na spektakle zaplanowane na 25. i 26. listopada można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4), w kasach CK Zamek oraz na stronie: bilety.ptt-poznan.pl

Cena biletów: 30/15 zł.

 

(-)
Materiał Teatru
19 listopada 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia