Taniec brutalistyczny

"Jewrope" - chor. Yoshiko Waki - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

18 i 19 grudnia zespół PTT wystąpi w Sali Wielkiej CK Zamek, prezentując polską premierę przedstawienia "Jewrope" w choreografii japońskiej artystki Yoshiko Waki.

Przedstawienie powstało we współpracy z niemieckim zespołem bodytalk. W "Jewrope" odnajdziemy ślady brutalistycznej kresnikowskiej estetyki, która ongiś zburzyła spokój niemieckich salonów i została uznana, obok teatru Piny Bausch za najbardziej ożywczy prąd w teatrze tańca. Tropy narracyjne wskazane przez autorów, dotyczą Holokaustu i pokazują jak wiele mamy jeszcze do zrobienia aby refleksja na ten temat zadomowiła się w naszej świadomości.

Bilety na premierę dostępne są już tylko w kasie CK ZAMEK (ul. św. Marcin 80/82, tel. 61 64 65 260)

Cena biletów: 20/40zł

13 i 14 grudnia Polski Teatr Tańca wystąpi w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zespół pokaże inspirowany prozą Brunona Schulza spektakl "Sanatorium" oraz jubileuszowy spektakl "Czterdzieści" w choreografii Jo Strmgrena.

"Sanatorium", w choreografii Agaty Ambrozińskiej-Rachuty oraz Kariny Adamczak-Kasprzak to kolejne przedstawienie solistek Polskiego Teatru Tańca nawiązujące do twórczości najważniejszych polskich pisarzy. Inspiracją do powstania spektaklu "Sanatorium" jest proza Brunona Schulza, a zwłaszcza tekst "Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Szczególną rolę będzie pełnić w przedstawieniu warstwa multimedialna, przygotowana przez Daniela Stryjeckiego. Spektakl "Sanatorium" zostanie pokazany w MP2 13 grudnia o godz. 19.00.

Dzień później na tej samej scenie zespół pokaże spektakl "Czterdzieści", stworzony wspólnie z norweskim zespołem Jo Stromgren Kompani. Jak mówi twórca spektaklu, "Czterdzieści" śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi okolicznościami. Wiele warstw spektaklu portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca.

Bilety na przedstawienia "Czterdzieści" i "Sanatorium" można nabywać w impresariacie PTT (tel. 61 858 04 56) oraz na stronie: zaproszenia.ptt-poznan.pl

Cena biletów: 15/30 zł

(-)
Materiał Teatru
18 grudnia 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...