Taniec brutalistyczny

"Jewrope" - chor. Yoshiko Waki - Polski Teatr Tańca w Poznaniu

18 i 19 grudnia zespół PTT wystąpi w Sali Wielkiej CK Zamek, prezentując polską premierę przedstawienia "Jewrope" w choreografii japońskiej artystki Yoshiko Waki.

Przedstawienie powstało we współpracy z niemieckim zespołem bodytalk. W "Jewrope" odnajdziemy ślady brutalistycznej kresnikowskiej estetyki, która ongiś zburzyła spokój niemieckich salonów i została uznana, obok teatru Piny Bausch za najbardziej ożywczy prąd w teatrze tańca. Tropy narracyjne wskazane przez autorów, dotyczą Holokaustu i pokazują jak wiele mamy jeszcze do zrobienia aby refleksja na ten temat zadomowiła się w naszej świadomości.

Bilety na premierę dostępne są już tylko w kasie CK ZAMEK (ul. św. Marcin 80/82, tel. 61 64 65 260)

Cena biletów: 20/40zł

13 i 14 grudnia Polski Teatr Tańca wystąpi w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zespół pokaże inspirowany prozą Brunona Schulza spektakl "Sanatorium" oraz jubileuszowy spektakl "Czterdzieści" w choreografii Jo Strmgrena.

"Sanatorium", w choreografii Agaty Ambrozińskiej-Rachuty oraz Kariny Adamczak-Kasprzak to kolejne przedstawienie solistek Polskiego Teatru Tańca nawiązujące do twórczości najważniejszych polskich pisarzy. Inspiracją do powstania spektaklu "Sanatorium" jest proza Brunona Schulza, a zwłaszcza tekst "Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Szczególną rolę będzie pełnić w przedstawieniu warstwa multimedialna, przygotowana przez Daniela Stryjeckiego. Spektakl "Sanatorium" zostanie pokazany w MP2 13 grudnia o godz. 19.00.

Dzień później na tej samej scenie zespół pokaże spektakl "Czterdzieści", stworzony wspólnie z norweskim zespołem Jo Stromgren Kompani. Jak mówi twórca spektaklu, "Czterdzieści" śledzi życie pewnej kobiety od momentu jej przyjścia na świat w roku 1973 do rocznicy urodzin w 2013. W wędrówce po chaotycznej Europie bohaterce spektaklu udaje się znaleźć kompromis pomiędzy własnymi ambicjami i wymuszonymi okolicznościami. Wiele warstw spektaklu portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca.

Bilety na przedstawienia "Czterdzieści" i "Sanatorium" można nabywać w impresariacie PTT (tel. 61 858 04 56) oraz na stronie: zaproszenia.ptt-poznan.pl

Cena biletów: 15/30 zł

(-)
Materiał Teatru
18 grudnia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...