Tata w śniadanówce

"Tata" - reż. Marek Ciunel - Teatr Guliwer w Warszawie

Wyobraźcie sobie Tatę, który jest wysoki jak najwyższa góra świata a Wy możecie się wspiąć po jego ramieniu i z czubka jego nosa podziwiać świat. Albo tatę, który mieści się do pojemnika na drugie śniadanie i w szkolnej ławce podpowiada Wam ułamki.

Taki tata to skarb! W naszym spektaklu poznacie Tatę, który jest wszechmocny i to bez znaczenia czy przewyższa domy, czy mieści się w pudełku od zapałek.

Nasz Tata to bardzo dziwny i tajemniczy stwór. Posiada wiele cech łączących go z gatunkiem ludzi ale posiada też cechy zupełnie wyjątkowe i typowe tylko dla niego:
Jest wysoki i jednocześnie niski, młody i stary, silny i pękający na pół, wszystkowiedzący i nic-niepamiętający, odważny i zapłakany, świat-do-kupy-składający.

Ma jeszcze dużo innych właściwości ale o nich dowiecie się oglądając spektakl „Tata". Zapraszamy Was do świata magicznego, który przenosi do wspomnień i odczuć z dzieciństwa, bez względu na wiek. Bo któż nie pamięta dziecięcych wyliczanek czyj tata jest największy i najpotężniejszy!? Bo jak jest się małym to ten dorosły Tata czy Mama to mogą wszystko. Nawet Świat mogą uratować !

Premiera: 7 kwietnia 2018

Spektakl powstał na postawie książki „Tata" Toona Tellegena, książki, która oczarowała rodziców i ich dzieci. Zachwycający język Tellegena i jego dzika wyobraźnia stworzyły piękne literackie dzieło.

Książka w oryginale została wydana w Holandii nakładem Wydawnictwa WPG Kindermedia, natomiast w polskim tłumaczeniu Jadwigi Jędryas wydana została przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

(-)
Materiał Teatru
17 marca 2018
Portrety
Marek Ciunel

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia