Teatr 6. piętro na 21.Przystanku Woodstock

"Central Park West" - reż. Eugeniusz Korin - Teatr 6. piętro w Warszawie

W nocy, z 31 lipca / 1 sierpnia, na 21. Przystanku Woodstock Teatr 6.piętro ponownie zagra na festiwalowej scenie. Tym razem wystawiony zostanie spektakl “Central Park West” Woody Allena w reżyserii Eugeniusza Korina. W najbardziej neurotycznej komedii mistrza gatunku zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Joanną Żółkowską, Michalinę Sosnę, Piotra Gąsowskiego i Wojciecha Wysockiego.

Nasz ubiegłoroczny "Bóg mordu" był pierwszym spektaklem zagranym na Przystanku Woodstock. O 2 w nocy oglądało go kilka tysięcy osób, a wspaniały odbiór spektaklu, energia, którą wytworzyło to spotkanie, odczucie, że bierzemy udział w czymś niepowtarzalnym, złożyły się na wyjątkową teatralną przygodę. W tym roku mamy nadzieję znów wciągnąć Woodstokowiczów w magię teatru. Tym razem zagramy „Central Park West" Woody Allena, najbardziej neurotyczną komedię Mistrza gatunku, groteskowe kompendium wiedzy na temat zdrady i jej pochodnych, pełną inteligentnego humoru, przenikliwej obserwacji i sporej goryczy. (Eugeniusz Korin, Dyrektor Artystyczny Teatru 6.piętro, reżyser spektaklu)

Central Park West – ulica Nowego Jorku, jeden z najbardziej pożądanych, najbardziej prestiżowych adresów do zamieszkania. Tu mają swoje apartamenty Ci, którym w życiu udało się osiągnąć najwięcej. Właśnie tu mieszkają Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin, Woody Allen ... i bohaterowie naszej sztuki, państwo Riggs: Phyllis (Joanna Żółkowska), wybitna psychoanalityczka po pięćdziesiątce, kobieta władcza i błyskotliwa, oraz jej pięćdziesięciokilkuletni mąż Sam (Wojciech Wysocki), prawnik gwiazd show biznesu i obiekt westchnień wielu kobiet.

Central Park West – to tu marzyliby zamieszkać nieco młodsi przyjaciele państwa Riggs, Carol (Małgorzata Foremniak), kobieta z problemami natury psychologicznej, osobowościowej, seksuologicznej etc., etc., etc. i jej mąż Howard (Piotr Gąsowski), pisarz powieści, których nikt nie czyta, nadwrażliwiec z psychiką jeszcze bardziej skomplikowaną niż jego małżonki.

Central Park West – to tu przyjaźń dwóch par przerodzi się pewnego listopadowego poranka w wojnę każdego z każdym. A powodem tej wojny stanie się niewierność jednego z małżonków.

Central Park West – druga sztuka z tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody'ego Allena", który tworzy Eugeniusz Korin w Teatrze 6.piętro. Twórcy spektaklu obiecują, że będzie on budził nie mniejsze emocje i wywoływała takie same salwy śmiechu, jak pierwsza część tryptyku „Zagraj to jeszcze raz, Sam".

Polska Prapremiera spektaklu odbyła się 31 marca 2012.
Więcej informacji na www.teatr6pietro.pl
Dołącz do nas na facebook.com/teatr6pietro.pl

Teatr 6.piętro to założona w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy Teatru przykładają wielka wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej.
Działalności Teatru 6.piętro przyświeca credo:

Teatr bez Widza traci rację bytu.
6. piętro jest Teatrem Widzów,
Których będziemy się starali:
Prowokować do myślenia, nie nudząc.
Wzruszać, nie wpadając w ckliwość.
Bawić, nie błaznując".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 21. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Na scenach pojawią się m. in.: Black Label Society, Within Temptation, Molotov, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Scarecrow, Mrozu, Illusion, Lipali, Proletaryat, Mela Koteluk, Grubson, Big Day, Decapitated, Roan oraz (Hed)p.e. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Pierwszym ogłoszonym gościem jest dr Irena Eris. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: http://www.woodstockfestival.pl

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia