Teatr Barakah zaprasza na premierę

"Martwe wesele" - reż. Ana Nowicka - Teatr Barakah

W piątek (9 listopada) o godzinie 22:00 polska prapremiera sztuki "Martwe wesele" Asji Srnec Todorović w reżyserii Any Nowickiej.

"Martwe wesele"
Pan Młody odwiedza skromnie urządzony dom swej przyszłej żony. Mimo, że chwila nie jest najodpowiedniejsza (Matka niedawno zmarła) to jednak cierpliwie stara się o rękę Córki. Data ślubu ciągle jest przesuwana. Ojciec i córka sami nie mogą podjąć decyzji. Córka czeka na błogosławieństwo Matki, a ta rzadko wychodzi z szafy, gdyż w świecie żywych się nudzi."Martwe wesele" Porusza problem całkowitego braku porozumienia z drugim człowiekiem, zatracenia umiejętności nawiązania jakiejkolwiek relacji. Związek mężczyzny i kobiety ukazany jest jako relacja wyjątkowo powierzchowna, to rodzaj umowy, z której należy się wywiązać. Rytuał wesela pozwoli głównym bohaterom osiągnąć upragnioną wolność.

Asia Srnec Todorović napisała "Martwe wesele" w roku 1990 (na podstawie wcześniejszego tekstu z 1988 roku). Sztuka została wystawiona w Teatrze ITD w Zagrzebiu (Teatru &TD) w 1990 roku w reż. Božidara Violicia, a w 1994 roku w Theatre National du Bretagne w Rennes we Francji, w reż. Christiana Colina.


Materiał nadesłany
6 listopada 2012

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...