Teatr Biuro Podróży i międzynarodowy projekt

"Wolność! Równość! Braterstwo! Wspomnienie o Europie"

W Polsce, Niemczech i Francji rozpoczęły się próby do europejskiego projektu niemiecko-francusko-polskiego pod tytułem "Wolność! Równość! Braterstwo! Wspomnienie o Europie".

Spektakl powstaje w oparciu o "Śmierci Dantona" Georga Büchnera. Przygotowują go Teatr BüechnerBüehne z Niemiec, Theatre Action z Francji i poznański Teatr Biuro Podróży. Dramat Büchnera został podzielony na 3 części i zatytułowano je hasłami rewolucji Francuskiej. - Za "wolność" odpowiedzialny jest Theatre Action. "równością" zajmuje się BüchnerBüehne z Niemiec, a "braterstwo" analizuje Teatr Biuro Podróży - mówi Paweł Szkotak, szef Teatru Biuro Podróży..

Premiera przedstawienia odbędzie się 17 października 2013 w Gross Gera w Niemczech, w 200. rocznicę urodzin Georga Büchnera.

Georg Büchner (1813-1837), niemiecki dramaturg, publicysta, był przeciwnikiem romantyzmu. Autor między innymi takich dramatów jak: "Śmierć Dantona", Lenz, Woyzeck, "Leonce i Lena".

W 2014 spektakl będzie pokazywany w miastach Hesji oraz we Francji. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską oraz urząd landu Hesja. Polską część dofinansowuje Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej.

Stefan Drajewsk
Polska Głos Wielkopolski online
6 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...