Teatr Capitol gościnnie w Krakowie

"Single i Remiksy"" - reż. Olaf Lubaszenko - Teatr Capitol, Warszawa

Warszawski Teatr Capitol wystąpi gościnnie w kinie Kijów. W "Singlach i remiksach" Mariusza Szczygielskiego zobaczymy gwiazdy. Spektakl jest częścią cyklu "1oo% teatru w kinie".

Co bardziej się opłaca w świecie wielkich korporacji: być przebojowym singlem czy może wręcz przeciwnie? O pułapkach pierwszego wariantu z przymrużeniem oka opowie nowa sztuka Mariusza Szczygielskiego pt. "Single i remiksy". Najnowszy tekst twórcy "Berka, czyli upiora w moherze" wyreżyserował Olaf Lubaszenko.

Szczygielski, zarówno w roli autora książek, jak i teatralnych tekstów, dał się już poznać jako skuteczny demaskator wielu mitów o współczesnych Polakach. Bez względu na to, czy opowiada o gejach, "moherowych" starszych paniach czy samotnych, stawiających na karierę młodych ludziach, potrafi uderzyć w czuły punkt.

Bohaterką "Singli" jest Magda (Anna Mucha). Magda to typowy przykład warszawskiej kobiety sukcesu po trzydziestce. Prezeska liczącej się korporacji wydawniczej stawia na singli, bo "singiel to najlepszy utwór na płycie"... Pracownicy Magdy wolą więc ukrywać przed szefową fakt, że mają partnera. Problem pojawia się, gdy firmę kupuje większa spółka, która stawia na prorodzinny model. Magda wpada w panikę. Do firmy trafia też nowy przełożony, który będzie mieć baczne oko na pracę Magdy i... jej prywatne życie. Ta w panice zaczyna szukać partnera dla singla z wieloletnim doświadczeniem, skoncentrowanego na sobie. Okaże się to nie lada problemem. Magda wpada na kuriozalny pomysł, by spróbować zdobyć mężczyznę za pomocą polecenia służbowego. Sęk w tym, że czasu ma niewiele... Na scenie zobaczymy też Weronikę Książkiewicz i Katarzynę Glinkę.

Spektakl jest częścią cyklu "1oo% teatru w kinie".

Kino Kijów.Centrum

Godz. 19.00

Bilety: 70/80/90 zł

Monika Jagiełło
Polska Gazeta Krakowska
15 lutego 2013

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia