Teatr Groteska powraca do repertuaru

Marzec 2017 w Teatrze Groteska

Po emocjach związanych z 4. edycją Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA, który okazał się niebywałym sukcesem, Teatr Groteska powraca do swojego naturalnego rytmu działania.

W marcu rozkwitnie Scena dla Dorosłych. Już 9, 10, 11 i 12 marca pokażemy spektakl „Skąpiec" w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. Ta sztuka, podobnie jak inne dramaty Moliera, francuskiego komediopisarza i aktora, celnie i z dużym kunsztem pokazuje ponadczasowe typy ludzkich charakterów. Piękne kostiumy przenoszą widza w świat commedii dell'arte. Sceny miłosne zagrane są z niezwykłym humorem i smakiem, pozostawiając widzowi pole do uruchomienia własnej wyobraźni. Groteskowy „Skąpiec" to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną powtórki z klasycznego dramatu poza szkolną czy studencką ławą oraz tęsknią za czytelnością scenicznych bohaterów.

Z kolei 17, 18 i 19 marca na Scenie Teatralnej Groteski będzie można zobaczyć uniwersalnego „Kandyda" w reżyserii Pawła Aignera. To spektakl oparty na oświeceniowej satyrycznej powiastce filozoficznej Woltera. Efektowne koncepty, barwne kostiumy, żart słowny i sytuacyjny tworzą żywiołowe i zabawne przedstawienie.

Pod koniec miesiąca – 24, 25 i 26 marca – zapraszamy na fascynującą sztukę z nurtu teatru formy pt. „Przemiany" w reżyserii Adolfa Weltschka. Intrygujące kostiumy i maski, piękne ciała tancerzy i tancerek, precyzyjne ruchy i hipnotyzująca muzyka – wszystko to sprawia, że spektakl ogląda się niczym najlepszy film z pogranicza jawy i snu, pełen metafor i symboli.

W marcu czeka nas również kolejna odsłona cyklu „Kod Mistrzów". Tym razem gościem będzie Antoni Wit – dyrygent, kompozytor, prawnik, profesor dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w środę, 29 marca o godz. 18.00 w Sali Teatralnej. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Teatru na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Zapraszamy.

(-)
Materiał Teatru
1 marca 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia