Teatr Jaracza na Festiwalu „Kolyada-Plays"

"Marzenie Nataszy" - reż. Nikołaj Kolada - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Choć sezon artystyczny można uznać za zakończony (wkrótce podsumowanie – w tym coroczne Złote Maski), Teatr Jaracza nie próżnuje. Tym razem wybieramy się na podbój Rosji!

Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, na Małej Scenie Teatru Lalek w Jekaterynburgu, Agnieszka Skrzypczak wykona monodram „Marzenie Nataszy" Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Nikołaja Kolady. Przedstawienie zostanie zaprezentowane podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Współczesnej Dramaturgii „Kolyada-Plays". W festiwalu biorą udział spektakle wystawiane na podstawie sztuk uralskich dramaturgów, w tym także samego Mistrza Kolady. Podczas tegorocznej edycji rosyjscy widzowie zobaczą aż 24 spektakle w wykonaniu teatrów z Rosji, Kazachstanu, Kurdystanu czy Mołdawii. Teatr im. S. Jaracza w Łodzi jest jedynym polskim teatrem zaproszonym do udziału w festiwalu.

„Kolyada-Plays" to festiwal znany na całym świecie nie tylko ze znakomitego poziomu artystycznego, ale też z prawdziwej gościnności i niepowtarzalnej atmosfery. „Kolada" to już subkultura - ze swoją literaturą, teatrem, kinem, muzyką i estetyką ubioru, ze swoim językiem, stylem komunikacji i spojrzeniem na świat. A festiwal to epicentrum, coroczna kropka nad „i"!

Współorganizatorem wyjazdu Teatru Jaracza na festiwal „Kolyada-Plays" jest Województwo Łódzkie. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Zapraszamy na nasz funpage! Fotorelacja z festiwalu „Kolyada-Plays" będzie dostępna na teatralnym facebooku.

Anna Królikowska
Materiał Teatru
21 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia