Teatr jedzie do Buenos Aires i Turcji

Legnicki Teatr Modrzejewskiej zagra w Buenos Aires i Turcji

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, opowiedział o podróżach, do jakich przygotowuje się ekipa legnickiej sceny.

- W październiku jedziemy do Argentyny na IX Festival Internacional de Buenos Aires. Wystawionych na nim będzie 17 przedstawień międzynarodowych i 35 lokalnych, więc to duża impreza. Zagramy tam "Trzy Furie" [na zdjęciu]: 18, 19 i 20 października - zapowiada Jacek Głomb.

Koszt wyjazdu to 200 tys. złotych. Pokrywa je organizator FIBA. Kolejną podróż Teatr Modrzejewskiej planuje do Turcji. - W przyszłym roku mija 600 lato od nawiązania przez Polskę stosunków dyplomatycznych z Turcją. Z tej okazji powstał projekt o nazwie "Turcja 2014 - Promesa". Realizuje go Instytut Adama Mickiewicza, który na nasze występy przyznał nam 150 tys. zł - mówi dyrektor Teatru Modrzejewskiej. - Jedziemy tam ze spektaklem "Łemko", bo to historia o obcym, dotyczy spraw narodowych, które w Turcji, jak wiadomo, stanowią problem. Zagramy w Ankarze, Izmirze i Eskisehirze.

Trzecia wyprawa, w jaką wybiera się Teatr Modrzejewskiej, to seria wizyt w sześciu miastach w Polsce, w których nie ma stałej sceny teatralnej.

- W ramach projektu ministerialnego "Teatr Polska" ze spektaklem "Zrozumieć H" odwiedzimy Kartuzy i Kościerzynę na Pomorzu, gdzie mieszka Henryka Krzywonos (bohaterka sztuki - przyp. red.) oraz Ząbkowice Śląskie, Kłodzko, Żary i Lubin - wylicza Jacek Głomb.

Agata Grzelińska
POLSKA Gazeta Wrocławska
1 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...