Teatr Kochanowskiego wraca do Pasaży Teatralnych

chce zachęcić do udziału w projekcie również osoby dorosłe

Teatr Kochanowskiego szuka chętnych do wzięcia udziału w Pasażach Teatralnych. W tym roku chce zachęcić do udziału w projekcie również osoby dorosłe.

Pasaże Teatralne to interdyscyplinarny projekt. Poprzez spektakle, filmy czy wykłady ma zderzać ze sobą różne dziedziny sztuki. 

- Realizujemy Pasaże Teatralne, koncentrując się na pewnych blokach tematycznych. W ubiegłym sezonie skupialiśmy się na temacie Ja - Obcy, tym razem uwagę poświęcimy problemowi Miłość - Władza- mówi Katarzyna Dudek, kierowniczka literacka Teatru Kochanowskiego. 

Projekt rusza w październiku. Najpierw odbędzie się czytanie tekstów scenicznych w ramach Sceny Nowej Dramaturgii, niecały tydzień później po wieczornym spektaklu "O lepszy świat" chętni zostaną zaproszeni do dyskusji z jego twórcami, zaś po dwóch tygodniach, we współpracy z Uniwersytetem Opolskim, teatr organizuje minifestiwal z cyklu "Bliżej Kultur", w ramach którego opolanie będą mogli uczestniczyć w wykładach, a także wybrać się na pokaz filmów. 

Wszystkie zajęcia są nieodpłatne, jednak chęć swojego w nich uczestnictwa trzeba zgłosić na adres e-mailowy literacki@teatrkochanowskiego.art.pl. Zajęcia są przeznaczone dla różnych grup wiekowych - począwszy od uczniów szkół podstawowych aż po osoby dorosłe. 

Przy okazji Pasaży teatr ogłosił też konkurs plastyczny na plakat teatralny do spektaklu "Odyseja". Swoje prace można przesyłać na ten sam adres mailowy, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu premiery przedstawienia.

Anita Dmitruczuk
Gazeta Wyborcza Opole
5 września 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...