Teatr Korez zaprasza

Młoda Scena Teatru Korez działa coraz prężniej

Młoda Scena Teatru Korez działa coraz prężniej. W październiku zaprasza na dwa spektakle - prowokacyjną "Kalinę" i spektakl Teatru Inspiracji z Bielska-Białej "Autsajder"

"Kalina". Być może Polacy zapomnieli już, jak to jest uciekać przed sowieckim reżimem. Nie pamiętają zatem, jak to jest krajach bardziej na zachód dostać w twarz powiewem wolności. A gwałtowny powiew wolności też potrafi podrażnić. Jednak na świecie, choćby tuż za naszą wschodnią granicą są kraje, których obywatele wciąż walczą o wolność i demokrację. A także - co może ważniejsze - o poszanowanie podstawowych ludzkich praw, o możliwość normalnego godnego życia.

Spektakl ,,Kalina" opowiada historię młodej Białorusinki pragnącej realizować się na studiach artystycznych. Ponieważ nie jest obojętna na niesprawiedliwość, która ją otacza i chce z ni ą walczyć, w jej kraju spotyka ją wiele problemów. Zmuszona do emigracji, zaczyna studia w Polsce. Jednak i tu dosięgają ją te same problemy. Okazuje się, że choć można uciec spod kurateli reżimu, nie da się uciec przed ludźmi...

Spektakl realizowany jest w partnerstwie Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, Instytucji Kultury - Katowice Miasto Ogrodów, Urzędu Miasta Katowice, Teatru Korez, Teatru Żelaznego i fundacji Piaskowy Smok.

Scenariusz oryginalny: Varvara Krasutskaya; tłumaczenie scenariusza: Alicja Rachwał; reżyseria: Varvara Krasutskaya, Maciej Gośniowski; choreografia: Maciej Gośniowski; scenografia: Anna Wołszczuk.

Występują: Natalia Dinges/ Natalia Szulc, Natalia Rewieńska, Katarzyna Gorczyca, Adrianna Jędroszek, Aneta Orlik, Marcin Korzycki/ Paweł Zaufal, Maciej Gośniowski, Maciej Kosteczka

"Kalina" już 4 października o 19-tej.

"Autsajder" 26 "Autsajder".

(-)
Materiał Teatru
27 września 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...