Teatr Kubuś zaprasza!

1. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!

Nie ma nudy w wakacje! Zwłaszcza, że będzie teatralny festiwal dla dzieci. Właśnie tak! Właśnie w Kielcach! Przez trzy weekendy sierpnia dzieci wraz z rodzicami mogą cieszyć się sztuką i krzyczeć na jej cześć HURRA!!!

Festiwal odbędzie się w dniach: 8-9, 15-16 i 22-23 sierpnia 2015 roku w siedzibie teatru "Kubuś", Kieleckim Centrum Kultury oraz Kinie "Moskwa". Na jego organizację otrzymaliśmy dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Kielc.

Hurra! ART! to tzw. festiwal zaangażowany. Jego celem jest twórcze spotkanie ze sztuką oparte na zasadzie współuczestnictwa i współtworzenia, z wykorzystaniem praktycznej edukacji teatralnej. Kielce staną się miejscem prezentacji uznanych spektakli polskich teatrów lalkowych, nagradzanych na światowych festiwalach krótkometrażowych filmów dla dzieci, warsztatów przeprowadzonych w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru, aktorskich czytań współczesnych sztuk teatralnych oraz paneli dyskusyjnych podejmujących istotne tematy związane z aktualną kondycją teatru dla dzieci.

To jedyny w Kielcach i województwie świętokrzyskim wakacyjny festiwal dla dzieci, rodziców i pedagogów, łączący ze sobą sztuki na najwyższym poziomie z działaniami edukacyjnymi realizowanymi w duchu nowoczesnej pedagogiki teatru. Jego celem jest stworzenie artystycznej przestrzeni do twórczego spotkania artysty i dziecka.

Okres wakacji to czas przerwy urlopowej w miejskich instytucjach, dlatego też organizując festiwal w sierpniu, chcemy wypełnić lukę w ofercie kulturalnej miasta i regionu. Naszą ambicją jest, aby festiwal na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego miasta, a swoim zasięgiem i oddziaływaniem stał się inspiracją dla innych instytucji kultury i twórców w kraju i zagranicą.

(-)
Materiał organizatora
25 lipca 2015

Książka tygodnia

Trojanki Jana Klaty
Wydawnictwo Universitas
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia