Teatr łączy pokolenia

Dzień Babci i Dziadka - Teatr Baj Pomorski w Toruniu

W przedstawieniu "Afrykańska opowieść, czyli Tygrys Pietrek" jest piękna scena rozmowy głównego bohatera z Babcią. Babcia, widząc, że Pietrka trapi jakieś zmartwienie, pokazuje me zdjęcia pewnego małego i bardzo do niego podobnego tygryska

Oczywiście jest nim ojciec Tygrysa Pietrka, kiedy był jeszcze dzieckiem. Kochająca Babcia zasiewa w sercu Tygryska ziarenko wiary w siebie, która będzie mu potrzebna w wędrówce po utracone tygrysie paski. To przedstawienie jest specjalną propozycją Teatru „Baj Pomorski” z okazji Dnia Babci i Dziadka. Współczesna inscenizacja Afrykańskiej opowieści, czyli Tygrysa Pietrka będzie okazją do odkrywania przez dziadków świata ich wnuków.

Teatr „Baj Pomorski” zaprasza zatem na teatralne spotkanie pokoleń, które na pewno zaowocuje ciekawymi rozmowami. Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się 20 stycznia, o godz. 17:00. Dla wszystkich dziadków z wnuczętami „Baj Pomorski” przygotował bilet za pół ceny.

"Afrykańska opowieść, czyli Tygrys Pietrek" w reż. Zbigniewa Lisowskiego to przedstawienie muzyczne z gorącym afrykańskim rytmem i nowatorskim wykorzystaniem projekcji multimedialnych jako scenografii. Główny bohater to młody Tygrys, który wszystkiego się boi. Za brak odwagi zostają mu odebrane tygrysie paski. Pietrek wyrusza w wewnętrzną wędrówkę po krainie swoich lęków, snów i marzeń, by zmierzyć się nawet z własnym cieniem.

Niezwykły świat Tygryska ożywa na scenie dzięki aktorom w stylizowanych afrykańskich kostiumach, maskom, lalkom, dużym formom i atrakcyjnej animacji komputerowej. Jest to na wskroś współczesna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, która pozwala podjąć z nimi rozmową o lękach, marzeniach i poczuciu własnej tożsamości. Spektakl jest skierowany do dzieci od 6-13 lat. Trwa: 1:25 godz. (z przerwą).

Rezerwacja biletów: 56 652 20 29, wew. 35, 36;
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl

Marzenna Wiśniewska
Materiały Teatru
20 stycznia 2011

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia