Teatr Lalek na wyjazdach

na prestiżowych festiwalach teatralnych

Przedstawienie dla dzieci stworzone na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta oraz sztuka Julii Holewińskiej pokazane zostaną na prestiżowych festiwalach teatralnych.

CZARODZIEJSKI FLET w reżyserii Marka Zakosteleck'ego zagości 30 marca na 35. małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych oraz 13 kwietnia na XXI Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach.

Spektakl opowiada o magicznej sile muzyki. Arie wiedeńskiego klasyka można w nim usłyszeć w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.

CZARODZIEJSKI FLET we Wrocławskim Teatrze Lalek nie jest operą - to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zakosteleck'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. CZARODZIEJSKI FLET to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.

***

Napisaną na specjalne zamówienie Teatru sztukę Julii Holewińskiej SKARPETY I PAPILOTY w reżyserii Tomasza Mana zagramy 12 kwietnia na na XXI Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach.

W rodzinie lisków szykuje się wielka zmiana. Mama nie chce już dłużej zajmować się wyłącznie domem i zdecydowała o powrocie do pracy. Czy domownicy poradzą sobie z nową sytuacją? Po kilku spektakularnych, ale zupełnie niegroźnych domowych katastrofach w końcu im się to udaje.

Sztuka w przystępny i zabawny sposób porusza "dorosłe" tematy (feminizm, równouprawnienie), podejmując z najmłodszymi widzami rozmowę o otaczającej rzeczywistości.

(-)
Materiał Teatru
18 marca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...