Teatr Lalek. Nabór do teatralnego chóru

w samo południe zacznie się nabór

Masz nie mniej niż sześć i nie więcej niż dziesięć lat, lubisz śpiewać i chcesz wystąpić na scenie, przyjdź w sobotę do Wrocławskiego Teatru Lalek.

W samo południe zacznie się tam nabór kandydatów do teatralnego chóru.

- Planujemy wystawić za kilka miesięcy "Pastorałkę" z tekstem Leona Schillera i muzyką Jana Maklakiewicza. To będzie wielkie widowisko muzyczne. Oprócz aktorów z Wrocławskiego Teatru Lalek wezmą w nim udział wokaliści z zespołów muzyki dawnej i kapel folkowych. Dzieci muszą im dorównać, dlatego będą pracować dwa razy w tygodniu z nauczycielami rytmiki, emisji głosu i aktorstwa - tłumaczy Robert Skolmowski, reżyser "Pastorałki". - To będzie dla nich na pewno ciekawa przygoda, a poza tym za grę w przedstawieniach otrzymają honoraria, tak jak zawodowi aktorzy. Szczególnie zależy mi, żeby na casting przyszły bliźnięta. Dlaczego? Bo kiedy ostatni raz widziałem anioły, wszystkie były do siebie bardzo podobne.

Na casting dzieci powinny przygotować piosenkę. Mogą ją wykonać a capella, ale mogą też przynieść płytę z podkładem muzycznym. Do dyspozycji dzieci będzie ponadto fortepian z akompaniatorką. Casting potrwa ok. 3 godzin, dzieci będą wcześniej zarejestrowane, a opiekunowie poinformowani, kiedy dokładnie zacznie się ich przesłuchanie.

bm
Gazeta Wyborcza Wrocław
6 maja 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...