Teatr Lalek szuka małych aktorów

casting we Wrocławskim Teatrze Lalek

Muszą mieć od 6 do 10 lat, dużo energii i głowę pełną marzeń. Kto? Przyszli aktorzy, których właśnie poszukuje Wrocławski Teatr Lalek.

8 maja o godz. 12 na scenie kameralnej (ul. Teatralna 4) rozpocznie się casting do chóru dziecięcego, który wystąpi w planowanej na przełom listopada i grudnia "Pastorałce" z tekstem Leona Schillera i muzyką Jana Maklakiewicza. Podczas przesłuchania maluchy oceni kierownik muzyczny teatru prof. Dariusz Grabowski. 

Potrzebnych jest aż 80 małych aktorów. W przedstawieniu wystąpią jako aniołowie i pastuszkowie.
- Zapraszamy wszystkie dzieci, nawet te, które nigdy wcześniej nie stały na scenie i nie mają żadnego doświadczenia. Na casting należy przygotować jedną piosenkę. Repertuar dowolny - mówi Anna Hejno, rzeczniczka Wrocławskiego Teatru Lalek.

Obok dzieci w "Pastorałce" wystąpią aktorzy oraz wokaliści z profesjonalnych zespołów muzyki dawnej i kapel folkowych - będzie więc od kogo się uczyć. Jak zapowiada reżyser spektaklu Roberto Skolmowski, "Pastorałka" będzie spektakularną inscenizacją. Scenografię i kostiumy do przedstawienia zaprojektuje Paweł Dobrzycki.

Justyna Kościelna
Gazeta Wrocławska
4 maja 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia