Teatr Lalka udostępnił online "Bazyliszka"

"Bazyliszek" - kolejna część "Legend warszawskich"

Stołeczny Teatr Lalka przedstawia kolejną "Legendę warszawską", którą widzowie mogę obejrzeć online na platformach Vimeo i YouTube oraz na stronie internetowej teatru. Spektakl "Bazyliszek" wyreżyserował Jarosław Kilian z muzyką Grzegorza Turnaua.

"Tajemne przejścia, ślepe uliczki, strome schody, czeluście piwnic - oto nieznane zakamarki miasta, którymi aż do lochu przy Krzywym Kole docierają ciekawskie dzieci. Choć strach nie daje o sobie zapomnieć, to chęć odnalezienia skarbu, którego strzeże Bazyliszek, zdaje się większa od lęku" - napisała w zapowiedzi przedstawienia Dominika Druch z Teatru Lalka.

Jak wyjaśniła, "malcom przyjdzie jednak za nią słono zapłacić". "Cała nadzieja i ratunek w uczonym czarowniku, któremu na imię Hermenegildus..." - dodała w informacji przesłanej w poniedziałek PAP.

Na cykl "Legendy warszawskie" Artura Oppmana ("Or-ota") składają się opowieści: "Syrena", "Kościół Panny Marii", "Bazyliszek", "Chrystus Cudowny u Fary", "Zbójcy", "Biała dama" i "Złota kaczka". Autorami adaptacji są Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Scenografię i lalki zaprojektowała Martyna Kander. Twórcą muzyki i opracowania muzycznego jest Grzegorz Turnau. Realizacja obrazu - Ewa Krasucka.

Występują: Aneta Harasimczuk, Roman Holc i Wojciech Słupiński.

Spektakl dostępny jest na stronach: https://youtu.be/-BSqrRjp6Nk i: https://vimeo.com/469341226.

Realizację przedstawienia dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

(-)
Onet.Kultura
20 października 2020
Portrety
Jarosław Kilian

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...