Teatr Mały Tychy - działania online

"Potop", spotkanie z Piotrem Derlatką i koncert galowy LOGOS FEST.

Zapraszamy na wydarzenia transmitowane na naszym kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) oraz w mediach społecznościowych.

Z przyjemnością informujemy, że od 12 listopada rozpoczęliśmy publikację drugiej część „Trylogii" Henryka Sienkiewicza „Potop", która dostępna jest w formie ebooka. Materiał udostępniamy na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) oraz w mediach społecznościowych codziennie, o godz. 12:00. Czytają: Paweł Drzewiecki i Anna Buczkowska.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=_2lMPrHn3HY

Na 27 listopada (godz. 19.00) zaplanowaliśmy spotkanie ONLINE z Piotrem Derlatką, autorem pierwszej biografii Jonasza Kofty.
Piotr Derlatka - polonista, teatrolog, doktor nauk humanistycznych. Autor książek "Poeci piosenki. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta", "Zdradziecka Agnieszka Osiecka" i "Jego portret. Opowieść o Jonasz Kofcie". Zbieracz płyt i czytelnik biografii, wielbiciel dwudziestolecia międzywojennego i kobiet śpiewających jazz. Spotkanie organizowane jest w ramach tegorocznej edycji festiwalu LOGOS FEST - VII Tyski Festiwal Słowa, której patronem jest Jonasz Kofta. Rozmowę poprowadzi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego.

Natomiast 28 listopada, o godz. 18:00, zapraszamy na koncert galowy LOGOS FEST 2020, czyli liryczny dialog dwóch poetów – Jonasza Kofty, głównego bohatera tegorocznego festiwalu i Andrzeja Poniedzielskiego, prowadzącego tegoroczny koncert. Koncert to spotkanie liryzmu z humorem, młodości z doświadczeniem oraz tego co refleksyjne, z tym co nastrojowe i romantyczne, a zadbają o to m.in. Iwona Loranc, Klaudia Walencik, Krzysztof Kulbicki i zespół Trzy Dni Później, w utworach do których aranżację specjalnie dla potrzeb tej produkcji przygotował Jacek Kita. Autorowi koncepcji muzycznej widowiska towarzyszyć będzie na scenie Acoustic Quartet. Za reżyserię widowiska tradycyjnie już odpowiada pomysłodawca i dyrektor artystyczny LOGOS FEST – Paweł Drzewiecki.

Małgorzata Wawak
Materiał Teatru
19 listopada 2020

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...