Teatr Mędrzaka na Mikołajki w Old Timers Garage

"Eksperyment Adam i Ewa" - reż.Tomasz Mędrzak

6 grudnia w klubie muzycznym Old Timers Garage odbędzie się spektakl "Eksperyment Adam i Ewa" w reż. Tomasza Mędrzaka.

Spektakl na podstawie "Pamiętników Adama i Ewy". Opowiadając Historię Stworzenia Mark Twain pisze o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego jego Adam i Ewa to postaci żywe, pełne temperamentu i na wskroś współczesne, a relacje pomiędzy nimi to kwintesencja spontaniczności i poczucia humoru.

Pomiędzy światem z kobiecego i - wręcz przeciwnie - z męskiego punktu widzenia stoi Wąż, Szatan, Demiurg, który może zmienić bieg życia wielu... Ale po raz kolejny okazuje się, że Ewa (nawet wtedy, gdy zrywa zakazane jabłko z Drzewa Wiadomości) jest zdecydowanie inteligentniejsza i... mądrzejsza od swojego towarzysza. I tak naprawdę to ona jako przyczyna sprawcza stoi u początku każdego nowego zdarzenia we wszechświecie. Ostatecznie zrozumie to też i Adam, który przyznaje w puencie przedstawienia: Gdziekolwiek była ona, tam był Raj.

Niespospodzianką jest zaskakująca forma spektaklu: brak "czwartej ściany", a także dialog z publicznością, nawiązujące do... kabaretu. Wspaniały, literacki język nadaje spektaklowi szlachetności i sprawia, że dzieło jest ponadczasowe.

Pub & Klub Muzyczny "Old Timers Garage"
Katowice-Piotrowice ul. Gen. Zygmunta Waltera Jankego 132
Tel. +48 605-418-406, +48 501-484-038
E-mail: klub@old-timers.pl
www.old-timers.pl

(-)
Materiał Organizatora
6 grudnia 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia