Teatr Miejski wraca go gry

- Ruszamy 6 czerwca prapremierą spektaklu w kameralnej obsadzie "Nastazja wychodzi za mąż" na motywach "Idioty" Dostojewskiego. Premiera planowana była na 18 kwietnia, ale plany pokrzyżowała pandemia. Spektakl wystawiany będzie na małej scenie, która w normalnych warunkach liczy sobie 100 miejsc. W czerwcu (6, 7 i 10 czerwca) z konieczności, ilość osób na widowni będzie bardzo ograniczona - informuje gdyńska scena.


Powrót to normalności w życiu teatru będzie trudny. Mamy tego świadomość. Ale jak nie spróbujemy, nie przekonamy się jak wygląda nowa rzeczywistość. Pojawia się wreszcie możliwość powrotu do pracy i skorzystamy z niej. Dzięki pomocy i wytycznym Sanepidu zastosujemy się i pomożemy Naszym Widzom w dostosowaniu się do restrykcji sanitarnych, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo, m.in. ograniczonej o 50 % liczby miejsc na widowni, konieczności noszenia w teatrze maseczek, zachowaniu dystansu, dezynfekcji, zabieraniu okryć wierzchnich na widownię.

Ruszamy więc 6 czerwca 2020 prapremierą spektaklu w kameralnej obsadzie "Nastazja wychodzi za mąż" na motywach "Idioty" Dostojewskiego. Premiera planowana była na 18 kwietnia, ale plany pokrzyżowała pandemia. Spektakl "Nastazja..." wystawiany będzie na małej scenie, która w normalnych warunkach liczy sobie 100 miejsc. W czerwcu (6, 7 i 10 czerwca) z konieczności, ilość osób na widowni będzie bardzo ograniczona.

W sytuacji odwołania Sceny Letniej w Orłowie, Teatr Miejski przygotowuje repertuar na czerwiec, lipiec i połowę sierpnia. Będziemy grali w siedzibie teatru w weekendy. Wznawiamy sztuki, które będą mogły w okresie wakacyjnym przynieść państwu wiele radości. Dokładamy starań, aby nowy repertuar pojawił się na naszej stronie internetowej już w poniedziałek.

___

Kameralny spektakl o namiętnościach na podstawie wielkiej prozy Dostojewskiego. Wciągający trójkąt miłosny, ale także rozprawa o miejscu Boga w życiu człowieka. Od afirmacji do negacji. Od ekstazy do rozpaczy. Od miłości do nienawiści. Od poświęcenia do zaciekłej rywalizacji. Fascynujący mężczyźni, nieobliczalne kobiety, rozstania i powroty. Historia obok, której nie przejdziecie obojętnie.

(-)
Materiał Teatru
2 czerwca 2020

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia