Teatr Montownia wspiera młodych artystów

Kolejny spektakl w ramach Montowni Bis

Teatr Montownia wspiera kolejny spektakl w ramach projektu Montownia Bis. Swój pomysł na Mrożka zaprezentuje grupa Hańba - kwartet krakowsko-łódzko-wrocławski.

„Na pełnym morzu" to absurdalny dramat o kondycji człowieka, umieszczonego przez tajemniczą siłę w sytuacji ekstremalnej i groteskowej. Przed trzema bohaterami pojawia się tragiczne i komiczne zarazem pytanie: „Kogo mamy zjeść"? Mały, Gruby i Średni to trzy skrajnie różne charaktery. Pozostawieni na tratwie, pozbawieni jedzenia, korzystając z argumentów politycznych, moralnych i historycznych próbują przekonać pozostałych bohaterów do konsumpcji swojego towarzysza. Pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji historia trzech rozbitków, pozwala na chwilę zatopić się w nieograniczonym dowcipie Sławomira Mrożka.

O twórcach: Z jednej strony można powiedzieć, że nasze spotkanie było przypadkowe, z drugiej zaś można uznać, iż kryje się za tym wybuch czarnej dziury w galaktyce Andromedy. Od dłuższego czasu skłaniamy się ku temu, że druga opcja jest bliższa prawdy, ponieważ graniczy z cudem, że cztery tak skrajnie różne charaktery z tak specyficznymi oczekiwaniami wobec życia i teatru, były w stanie stworzyć jeden spektakl. Naszą grupą wstrząsały kataklizmy, huragany, zamiecie, burze wodne, aż stało się... Nasza mała, delikatna, drewniana tratwa jest gotowa rzucić wyzwanie Posejdonowi. HAŃBA wypływa na pełne morze!

Obsada - Dawid CZUPRYŃSKI, Daniel GUZDEK, Dawid POKUSA, Mateusz TREMBACZOWSKI

Premiera: 28 kwietnia, g. 19:30, Teatr Powszechny - Mała Scena, Warszawa
bilety: 20 zł

(-)
Materiał Teatru
14 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia