Teatr Muzyczny na gruzińskim festiwalu!

"Hemar. Marchewka – próba generalizacji" - reż. Bartłomiej Wyszomirski - Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

Teatr Muzyczny po raz kolejny pokaże swoją sztukę na zagranicznym festiwalu! Tym razem 6 lipca najnowszy spektakl zobaczą widzowie festiwalu teatralnego w gruzińskim Kutaisi.

W spektaklu muzycznym w reżyserii Bartka Wyszomirskiego główną rolę grają piosenki i teksty satyryczne Mariana Hemara. Spektakl swoją premierę miał 27 czerwca, a już 6 lipca pokazany zostanie na festiwalu w Gruzji. Historie inspirowane zapiskami Hemara układają się w muzyczną opowieść o polityce i miłości. Wszystkie utwory nie tylko opowiadają, ale też śpiewają i wykonują instrumentalnie aktorzy Teatru Muzycznego: Michał Chorosiński, Jeremiasz Gzyl, Karolina Michalik i Paulina Grochowska.

Bardzo się cieszymy, że nasz spektakl możemy pokazać poza granicami Polski. To doskonała promocja nie tylko dla naszego teatru, ale polskiej kultury w ogóle. Mam nadzieję, że zostaniemy dobrze przyjęci przez festiwalową publiczność – mówi Anna Wołek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego.

Teatralne tradycje regionu Imereti są znane od najdawniejszych czasów. Jest to ojczyzna wybitnych artystów, z których wielu znalazło się wśród najbardziej znanych twórców świata. W regionach takich jak Ushangi Chkheidze, Lado Meskhishvili, Sergo Zakariadze, czy Veriko Anjaparidze działają również liczne interesujące grupy teatralne, producenci, aktorzy, scenografowie, choreografowie i muzycy, którzy mają nie tylko odważne pomysły, ale też wolę ich realizacji. Festiwal teatralny regionu Imereti jest twórczą walką, festiwalem pełnym alternatywnych przedstawień, idei, postaci, prezentów oraz zaproszeń. Co więcej pozwala na odkrywanie największych talentów aktorskich i ich wynagradzanie. Uczestnikami festiwalu są teatry z miast leżących w regionie Imereti, takich jak: Kutaisi, Zestaphon, Chiatura, Tskaltubo, Khoni, Samtredia, Vani, Bagdati, Kharagauli, Sachkhere, Terjola, Tkibuli. Tegoroczna edycja trwa od 20 czerwca do 7 lipca. Dzięki inicjatywie gubernatora regionu do uczestnictwa w festiwalu został zaproszony także Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny oraz teatry uchodźców z Osetii i Abchazji. Jury festiwalu składa się z krytyków teatralnych na poziomie międzynarodowym. Uczestnicy Festiwalu zostaną nagrodzeni w dwunastu kategoriach.

Wyjazd do Gruzji to kolejny zagraniczny występ Teatru Muzycznego – w listopadzie spektakl „Siostry Parry" zaprezentowany został na festiwalu teatralnym w Wiedniu.

(-)
Materiał Teatru
5 lipca 2016

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...