Teatr Muzyczny w Poznaniu

"Zakonnica w przebraniu" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

Ogłaszamy OBSADĘ Zakonnicy w przebraniu – produkcji musicalowej, jakiej w Poznaniu jeszcze nie było! Polska prapremiera odbędzie się 1 października 2016 roku.

W roli Deloris van Cartier, wystąpią dwie solistki: Karolina Trębacz – gwiazda Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, znana z takich hitów jak Ghost, Zły, Chłopi czy Kiss me, Kate oraz Olga Szomańska – polska wokalistka i aktorka estradowa, znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka „Tu Es Petrus", która na koncie ma realizacje m.in. w Teatrze Muzycznym ROMA (Miss Saigon, Grease), a ostatnio w Legalnej blondynce w reżyserii Janusza Józefowicza w krakowskim Teatrze Variete.

Jako Matka Przełożona w obsadzie znalazła się również urodzona w Poznaniu Barbara Melzer, dla której będzie to wielki powrót do stolicy Wielkopolski. Profesjonalną drogę artystyczną rozpoczęła w premierowej obsadzie Metra, z którym występowała na Broadwayu. Obecnie można ją oglądać w musicalu Mamma Mia! w Teatrze Muzycznym ROMA, w którym zagrała w takich tytułach jak: Upiór w operze, Koty i Crazy For You. W tej samej roli będzie można również zobaczyć Lucynę Winkel, aktorkę Teatru Muzycznego w Poznaniu, cenioną za wiele kreacji w musicalach, operetkach i komediach.

W postać Curtisa wcieli się Tomasz Steciuk, znany poznaniakom z brawurowych występów w Evicie oraz Jesus Christ Superstar. Od 2000 roku aktor związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie występował m.in. w Miss Saigon, Grease, Kotach, Upiorze w operze, Nędznikach czy Akademii Pana Kleksa. Curtisa zagra również Krzysztof Żabka, który po ukończeniu studiów związał się z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, w którym zagrał m.in. w Lalce, Grease, Pięknej i bestii. Na koncie ma także występ w Śnie nocy letniej w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, z muzyką Leszka Możdżera.

W musicalu wezmą udział również świetnie znani poznańskiej publiczności: Oksana Hamerska, Edyta Krzemień i Katarzyna Tapek jako Siostra Maria Robert, Marta Burdynowicz jako Siostra Maria Patryk, Iwona Kotzur i Jolanta Wyrzykowska jako Siostra Maria Łazarz, Arnold Pujsza i Jarosław Patycki jako Ojciec O'Hara, Przemysław Łukaszewicz i Marcin Słabowski jako Eddie, Maciej Zaruski jako TJ, Łukasz Brzeziński i Krzysztof Suszek jako Joey oraz Łukasz Kocur jako Pablo. Na scenie wystąpi również zespół i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Zakonnica w przebraniu to musical na podstawie słynnego filmu z Whoopi Goldberg w roli głównej. Autorem muzyki jest Alan Menken (Pocahontas, Sklepik z horrorami, Gazeciarze), laureat nagrody Tony, zdobywca ośmiu statuetek Oscara oraz jedenastu nagród Grammy Awards. Za Zakonnicę w przebraniu został nominowany pięciokrotnie do Tony Awards, w tym za najlepszy musical. Poznańską wersję przełożył i wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk, który ostatnio z powodzeniem zrealizował Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch (Jekyll&Hyde, Evita, Jesus Christ Superstar), za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk (Chłopi, Rodzina Addamsów, Kocham cię. Ja ciebie też nie, Dziady część trzecia), scenografię projektuje Grzegorz Policiński (Nędznicy, Hair, Opera za trzy grosze, Sen nocy letniej), a kostiumy Ilona Binarsch (Producenci, Rodzina Addamsów).

Obsada została wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 200 osób. Żaden z wcześniejszych castingów w Teatrze Muzycznym w Poznaniu nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem.

Zakonnica w przebraniu
PREMIERA: 1.10 godz. 19.00
DRUGA PREMIERA: 2.10 godz. 16.00 i 19.00
SPEKTAKLE PRZEDPREMIEROWE: 29-30.09 godz. 19.00
SPEKTAKLE: 2.10 godz. 16.00 i 19.00, 4-7.10 godz. 19.00, 8.10 godz. 16.00 i 19.00, 12-14.10 godz. 19.00, 15.10 godz. 16.00 i 19.00
Bilety w cenie 35-120 zł dostępne są w Kasie Teatru oraz on-line na www.teatr-muzyczny.poznan.pl

(-)
Materiał Teatru
2 lipca 2016

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...