Teatr na Darze Pomorza

"Idąc rakiem" - reż. Krzysztof Babicki - Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Szalona wakacyjna promocja! Kupując dwa bilety na spektakl "Idąc rakiem" w dniu dzisiejszym zapłacisz jak za jeden - tylko 60 zł! Śpiesz się! Ilość miejsc ograniczona! - zachęca Teatr Miejski w Gdyni.

Około 20 mil morskich od Łeby, ponad 40 metrów pod wodą, na dnie Bałtyku spoczywa wrak dawnego niemieckiego statku pasażerskiego "Wilhelm Gustloff". W 1945 roku wypłynął on z portu w Gdyni w rejs ewakuacyjny, z tysiącami ludzi na pokładzie. Został zatopiony przez radzieckie torpedy tuż po wypłynięciu. Uratowało się niewielu. Wśród nich Tulla Pokriefke i jej syn, narodzony tej tragicznej nocy - bohaterowie Idąc rakiem. Katastrofa na każde z nich wpłynęła inaczej. Tulla wciąż pielęgnuje w sobie pamięć o niej, jej syn - przeciwnie - pragnie o wszystkim zapomnieć. Dopiero Konrad, wnuk Tulii, zainfekowany opowieściami babki, podejmuje - na swój sposób - temat bolesnych, wojennych wspomnień. Za pomocą internetu próbuje rozwiązać zagadki przeszłości i wymierzyć dziejową sprawiedliwość.

"Idąc rakiem" to fascynujący dialog współczesności z przeszłością. Pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień. Druga zaś czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.

Spektakl "Idąc rakiem" grany jest na Darze Pomorza, który znajduje się na Nabrzeżu Pomorskim przy Al. Jana Pawła II (przedłużenie Skweru Kościuszki).

8 lipca 2014, godz. 20.00

Więcej informacji:
Kasa Teatru na Scenie Letniej w Orłowie tel. 507 714 599 czynna codziennie 15.00-20.00
Biuro Promocji tel. 58 660 59 22, czynne od poniedziałku do piątku 9.00-16.00

(-)
Materiał Teatru
8 lipca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia