Teatr na ekranie

Rajski ogródek - reż. Paweł Miśkiewicz - Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie/ Teatr Polski we Wrocławiu

Od 14 do 16 maja 2021 w cyklu Teatr na ekranie zapraszamy na internetowy pokaz telewizyjnej wersji przedstawienia dyplomowego studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie "Rajski ogródek" w reżyserii Pawła Miśkiewicza według utworów Tadeusza Różewicza.

Pokaz online dostępny od 14 maja 2021 (piątek), godz. 19:00, do 16 maja 2021 (niedziela), godz. 24:00

Przedstawienie będzie można obejrzeć za darmo na naszym kanale YouTube Teatru Polskiego: http://bityl.pl/G68Jd

Tadeusz Różewicz
Rajski ogródek  – szkice z Różewicza

W spektaklu wykorzystano fragmenty sztuk Tadeusza Różewicza:
Grupa Laokoona, Wyszedł z domu, Świadkowie albo nasza mała stabilizacja, Dzidzibobo czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami, Rajski ogródek oraz wiersz Na drodze mojego życia w wykonaniu Autora.

Wykorzystano utwory muzyczne:
Nim zakwitnie tysiąc róż, Kosztowna nieobecność twoja, Żona, Po co jest tak – słowa i muzyka Wanda Warska, Patrz ile nieba – słowa Agnieszka Osiecka, muzyka Wojciech Kilar, Daj mi od siebie coś, daj – słowa Wanda Warska, muzyka Włodzimierz Nahorny, Białe święta (White Christmas) – słowa i muzyka Irving Berlin, słowa polskie Wanda Warska, Wachet auf, ruft uns die Stimme – Johann Sebastian Bach, O Gott, du frommer Gott – Johann Sebastian Bach.

„...Dawno już nie widziałem podobnie doskonałego przedstawienia w naszym teatrze. Wśród młodych i tak wielce obiecujących reżyserów Paweł Miśkiewicz porzucił modne dziś przekomarzanie się z autorem i publicznością; z całą odpowiedzialnością wobec tradycji polskiego teatru realizuje Teatr Naszych Czasów, wierząc słusznie, że pomimo tak wielkich zmian politycznych, jakich dokonał nasz kraj, my Polacy pozostaliśmy tacy sami. Dlatego Różewicz mówi nam o naszym świecie sto razy więcej niż najmodniejsi niemieccy i angielscy autorzy".

Andrzej Wajda, „Didaskalia" 2001 nr 41

Julia Wach
Teatr Polski we Wrocławiu
12 maja 2021

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...