Teatr Narodowy w Teatrze Starym

Spektakl "Siodło Pegaza"

"Siodło Pegaza" z Teatru Narodowego w programie teatru.

"Siodło Pegaza"  Teatr Narodowy / Warszawa

PIĄTEK 4.10 / 19:00 i SOBOTA 5.10 / 17:00

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin Jerzego Wasowskiego, wybitnego kompozytora, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów. Z tej okazji aktorka Teatru Narodowego, Ewa Konstancja Bułhak wraz z partnerującymi jej Marcinem Przybylskim i Pawłem Paprockim przygotowała kameralny spektakl-koncert przypominający piosenki Wasowskiego nie tylko z Kabaretu Starszych Panów. W interpretacji Bułhak nie straciły one nic ze swego lirycznego piękna, dowcipu, wdzięku.

Lena Piękniewska "Kołysanki na wieczny sen"

ŚRODA 9.10 / 19:00

Niezwykle umuzykalniona absolwentka ASP. W kołysankach, które są rytuałem pożegnania i uczczenia pamięci o polskich Żydach jest tak przekonywująca, że kiedy pierwszy raz usłyszałam ją w radiu pomyliłam ją z Noa (Achinoam Nini), wybitną izraelską wokalistką. Potrafi w swoim głosie wydobyć tą nieokreśloną tęsknotę za tym co minęło, a przy tym przepięknie operuje skalą, tak charakterystyczną dla tej kultury muzycznej.

"Dziewczynka w trampkach" reż. Haifaa Al Mansour

PONIEDZIAŁEK 7.10 / 18:00

Pierwszy w Arabii Saudyjskiej film zrealizowany przez kobietę! A w Teatrze Starym pierwszy w tym sezonie seans w systemie audiodeskrypcji, umożliwiającym odbiór osobom niedowidzącym i niewidomym! Dziesięcioletnia Wadjda uchodzi za buntowniczkę, ponieważ chodzi w trampkach i próbuje bawić się z chłopcami. Jej największym marzeniem jest rower. Niestety, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą prowadzić samochodów, zaś dziewczynkom nie wypada jeździć na rowerze. Aby zdobyć pieniądze na upragniony rower i przekonać dorosłych o swojej pobożności, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu. więcej

Bitwa o literaturę. Między blogiem a kowadłem

WTOREK 8.10 / 18:00

Blogi zdobywają przestrzeń zarezerwowaną kiedyś dla prasy, dziś często blogerzy mają bardziej realny wpływ na ludzi niż tzw. "prasa opiniotwórcza". Czy jednak blogi nie zaniżają poziomu naszej kultury? Czy kultura może poprzez blogi zostać zbawiona, czy też zamordowana? Co decyduje, że jeden blog staje się niebywale popularny, a jego autor gwiazdą internetu, zaś inny blog przepada? Temat będą rozważać pisarze, poeci, dziennikarze, ale przede wszystkim blogerzy: Remigiusz Grzela, Inga Iwasiów i Katarzyna Nowakowska. Prowadzenie: Grażyna Lutosławska.

Bajkowa niedziela

NIEDZIELA 6.10 / 17.00

W jesiennym sezonie Teatru Starego powraca cykl, któremu patronuje fundacja "Cała Polska czyta dzieciom" : Bajkowa niedziela. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury. Tym razem Urszula Pietrzak, aktorka Teatru Andersena w Lublinie, weźmie na warsztat "Bajki przez telefon" włoskiego pisarza, Gianni Rodari.

(-)
Materiał Teatru
2 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...